Çığ Bölgesinde Belediye Ekiplerinin Zorlu Çalışması - Son Dakika

Çığ Bölgesinde Belediye Ekiplerinin Zorlu Çalışması

14.02.2012 14:09
Çığ Bölgesinde Belediye Ekiplerinin Zorlu Çalışması

Hakkari'de, çığ düşmesi sonucu 10 günden bu yana arızalanan su şebekesini onarılması için bölgeye giden Belediye ekipleri, kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaştığı ve çığ riskinin olduğu Şeh Musa Tepesi'ne ulaşmayı başardı.

Hakkari'de, çığ düşmesi sonucu 10 günden bu yana arızalanan su şebekesini onarılması için bölgeye giden Belediye ekipleri, kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaştığı ve çığ riskinin olduğu Şeh Musa Tepesi'ne ulaşmayı başardı. Ekipler, büyük tehlike altında çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari'ye 10 kilometre uzaklıkta bulanan ve kentin su şebekesinin bulunduğu Şeh Musa Tepesi'ne 10 gün önce çığ düştü. Düşen çığdan dolayı su şebekesi arzalanırken, kente de kısmen su verilebildi. Su sıkıntısının yaşantığı kentteki su şebekesini onarmak için, bölgeye giden Su ve Kanalizasyon Ekip Şefi Osman Budak başkanlığındaki 8 kişilik ekip ile Belediye'ye ait iki iş makinesi, kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aştığı ve hala çığ riskinin bulunduğu bölgeye ulaşmayı başardı.

Su şebekesinin bulunduğu bölgeyi tamamen kapatan kar kütlelerini temizlemek için seferber olan ekipler, bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Su ve Kanalizasyon Şefi Osman Budak, çalışmaları zor koşullar altında sürdürdüklerini belirterek, "Bölgede çığ tehlikesinin olması ve kar kütlelerinin fazla olması nedeniyle çalışmalarımız çok zor koşullarda sürdürülüyor.Halen çığ düşme riski olmasına rağmen, ekiplerimizin su sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza su verebilmek için canları pahasına bir çamışma yürütmektedirler. Bölgede çamışmalarımız devam ediyor. 2 güne kadar bu sıkıntı bitecektir" dedi. - Hakkari

Kaynak: DHA
Yüksekova'da 1 kilo 103 gram afyon sakızı ele geçirildi Yüksekova'da 1 kilo 103 gram afyon sakızı ele geçirildi Yüksekova'da çamur yağdı Yüksekova'da çamur yağdı Çukurca'da fide ekimine başlandı Çukurca'da fide ekimine başlandı

Son Dakika Güncel Çığ Bölgesinde Belediye Ekiplerinin Zorlu Çalışması - Son Dakika


Advertisement