Çiğdem - Saraycık ve Çınarcık Köylerinde Asfaltlama Çalışması - Son Dakika

Çiğdem - Saraycık ve Çınarcık Köylerinde Asfaltlama Çalışması

07.09.2012 15:46
Çiğdem - Saraycık ve Çınarcık Köylerinde Asfaltlama Çalışması, System.String[]

Ünye'nin Yeşilkent beldesi üzerinde bulunan 13,5 kilometre uzunluğunda Çiğdem - Saraycık ve Çınarcık köyleri grup yolunda asfaltlama çalışması tamamlandı.

Ünye'nin Yeşilkent beldesi üzerinde bulunan 13.5 kilometre uzunluğunda Çiğdem- Saraycık ve Çınarcık köyleri grup yolunda asfaltlama çalışması tamamlandı.

Ordu İl Genel Meclis Üyesi ve Daimi Encümeni Fahri Şahin, İl Genel Meclis Üyesi Ali Özkan, İl Özel İdaresi Ulaşım ve Yol Hizmetleri Müdürü Murat Günaydın, İl Özel İdaresi Asfalt Şefi Abdul Kadir Hatipoğlu ve beraberindekiler, Yeşilkent Beldesi Çiğdem - Saraycık - Çınarcık köyleri grup yolu asfaltlama çalışmalarını inceledi.

Şahin, Ordu İl Özel İdare'nin 2012 yatırım programında yer alan 13.5 kilometre uzunluğunda grup yolunun asfaltlama çalışmalarını tamamlandığını söyledi.

Şahin, "Bu grup yolumuzun 3.5 kilometresini geçen yıl KÖYDES programından yapmıştık. Geri kalan 10 kilometrelik kısmını bu yıl iki etap halinde yaptık. Bunun 5 kilometrelik bölümünü 2 ay önce tamamlandık, geriye kalan 5 kilometreyi de yani Hacıhisar-Darahta mevkileri arasını bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. Köylerimizde artık yol standardı her geçen gün biraz daha yükselmekte" dedi.

İl Özel İdare'nin kendi öz kaynaklarıyla bu yatırımı yaptığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Yol ve su medeniyettir. Alt yapı, ulaşım, çevre, eğitim, sağlık bunların hepsi medeniyetin bir simgesidir. Ancak gidemediğiniz yer sizin değildir, ulaşamadığınız yer sizin değildir. Bir yere ne kadar hızlı, ne kadar çabuk varabiliyorsak orada ülkemizin huzuru mutluluğu daha çok artıyor. Dolayısıyla ne kadar çok yol yapılırsa o kadar medeniyet geliyor. Bu itibarla burada İl Özel İdaremizin 2012 yılı programındaki bir faaliyeti olarak gerçekleştirilen bu yoldaki çalışmalarda herkesin emeği var. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa asfalt çalışmasıyla bu grup yolumuz şenleniyor. Yani şuanda bulunduğumuz nokta ilk defa asfaltla tanışmış oluyor. İnşallah bundan sonra bu yolun bakımı ve standardının yükselmesiyle ilgili çalışmalar devam edecektir."

Muhabir: Hacer Coşkun

Yayıncı: Dilek Sezen - ORDU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çiğdem - Saraycık ve Çınarcık Köylerinde Asfaltlama Çalışması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı