Çiğli Esnafından 'Milli Duruş' … - Son Dakika

Çiğli Esnafından 'Milli Duruş' …

15.08.2018 10:46
Çiğli Esnafından 'Milli Duruş' …, System.String[]

Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası topluma örnek bir organizasyonun altına imzasını atıyor.

Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri, dövizini bozduran ve Türk Lirası'na döndüğünü gösteren makbuzu getiren herkese bir Türk Bayrağı hediye edecek. Gün Milli Duruş Zamanı adını verdikleri kampanyanın açılışını ellerindeki dövizi bozduran oda başkanı Arif Altıkulaç yaptı.

Döviz kurlarındaki aşırı artışın ekonomik parametrelerle bağdaşmadığını kaydeden Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, 'Türkiye benzer sıkıntıları önceden de yaşadı ama halkı ile kenetlenerek sorunları aştı. Bu kez de sıkıntılar atlatılacaktır. Esnaf camiası da Ahilikten gelen özellikleri ile topluma örnek olacaktır. Yaptığımız kampanya da bu düşüncemizin bir ürünü' şeklinde konuştu.

Anlamlı kampanyaya tüm oda üyelerinin ve vatandaşların katılımlarını beklediklerini söyleyen Altıkulaç, 'Türkiye'nin döviz kuruna karşı verdiği bir savaş var. Biz de bu mücadeleye katkı koymak, Türk lirasına destek vermek istedik. Evindeki, elindeki doları bozdurup makbuzunu da Çiğli Esnaf Odası'na getiren kardeşlerimize bir Türk Bayrağı hediye edilecektir. Bu memleket bizim, kolay kazanılmadı... Bizim paramızı değersizleştirmeye, ekonomimize müdahale etmelerine izin vermeyeceğiz. Çiğli esnaf teşkilatı olarak böyle bir milli kampanya yaptık. Bugünkü gelişmeler 40 yıl önce Mahsuni Şerif'in söylediği gibi "Amerika katil katil" söyleminin haklılığını gösteriyor. Ruhun şad olsun Mahsuni Şerif. Ne kadar haklıymışsın meğer, rahat uyu. Memleketimiz bu katillere geçit vermeyecek, vermeyeceğiz. Trump'ın ekonomimizin katili fermanına müsaade etmiyoruz.'dedi.

Açıklamanın ardından Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç ve oda yöneticileri, ellerindeki dövizleri bozdurarak kampanyayı başlattılar.

Çiğli Esnafından 'Milli Duruş' …

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çiğli Esnafından 'Milli Duruş' … - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici