Cihan Medya Haber Dergisi 10 Yaşında - Son Dakika

Cihan Medya Haber Dergisi 10 Yaşında

19.01.2013 12:09
Cihan Medya Haber Dergisi 10 Yaşında, System.String[]

Medya dünyasının nabzını tutan Cihan Medya Haber Dergisi'nin 50.Sayısı okuyucusuyla buluştu.10 yılı geride bırakan dergi, Ocak-Şubat 2013 sayısının kapağında İspanya'nın Ergenekon'u Gal'i ifşa eden gazeteci Melchor Miralles'in yaşadıklarına yer...

Medya dünyasının nabzını tutan Cihan Medya Haber Dergisi'nin 50. Sayısı okuyucusuyla buluştu. 10 yılı geride bırakan dergi, Ocak-Şubat 2013 sayısının kapağında İspanya'nın Ergenekon'u Gal'i ifşa eden gazeteci Melchor Miralles'in yaşadıklarına yer verdi. Kürt Aydın Ümit Fırat, A Haber Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Er ve 27 Mayıs darbesinin canlı tanıklarından biri olan Dünya Gazetesi'nin eski sahibi Bedii Faik, derginin sayfalarına konuk olan diğer isimlerden bazıları.

Yayın hayatına 2003 yılında başlayan Cihan Medya Haber Dergisi, 10. yaşına girmenin heyecanını yaşıyor. Kalitesi ve içeriği ile medya dünyasında büyük takdir toplayan dergi 50. Sayısında İspanyol gazeteci Melchor Miralles ile röportaj yaptı. Miralles, İspanya'nın Ergenekon'u olarak bilinen Antiterörist Özgürlük Grupları'nın (GAL) çökertilmesinde etkili olan haberleri yaparken yaşadıklarını anlattı. Miralles bu süreçte hükümetin engellemelerine maruz kaldığını söylerken, medya ve siyaset dünyasının kendisini yalnız bıraktığını dile getirdi.

Kapak dosyasında Miralles'e yer veren derginin yeni sayısında, Kürt Aydın Ümit Fırat'da çarpıcı açıklamalar yaptı. Türkiye'nin hem siyasi hem sosyal sorunlarına çare üretme adına atılan adımları memnuniyetle karşıladığını belirten Fırat, MİT'in KCK'nın karar organlarına girip eylemler yapmasının MİT'in görevlerinin arasında olmaması gerektiğini vurguluyor.

Turkuvaz Medya Grubu'na ait 20 aydır ekranlarda olan A Haber Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Er ise Cihan Medya Haber Dergisi'ne verdiği röportajda, haber için her türlü orantısız gücü kullanmayı çok sevdiğini belirtiyor. Uzun yıllar Türkiye Gazetesi'nin Spor Müdürlüğü'nü yapan Sadık Söztutan, dergiye konuşan bir diğer isim. Söztutan Türk sporunun sorunlarının masaya yatırıldığı söyleşi de deneyimli gazeteci, muhafazakar kesimin spor basının da yer alması için kafa ile duvar yıktığını söylüyor.

27 Mayıs darbesinin en canlı şahitlerinden biri olan Bedii Faik'de derginin sorularını cevaplayanlardan. Faik, 27 Mayıs darbesi olmadan önce döneminde Bab-ı Ali'de gazetecilerle ordu içindeki cuntanın temasta olduğunu ifade etti. 10. yaşını kutlayan Cihan Medya Haber Dergisi'nin 50. Sayısında ayrıca Taraf Gazetesi'nde yaşanan istifa depremi mercek altına alınırken, 'Kitaba ayrılan süre 15 saniye' başlıklı dosya da ülkemizde kitap okuma alışkanlığının dünya ile kıyaslanıyor.

Ayrıca derginin bu özel sayısında geçmişten günümüze düşüncenin sanık sandalyesinde olduğu davalara da ayrı bir parantez açılıyor. Bu kapsamda, Üstad Bediüzzaman Said Nursi, Necip Fazıl Kısakürek, Eşref Edip, Şefik Hüsnü, Ruhi Su, Zeki Baştımar'ın düşünceleri yüzünden sanık olduğu davalar "Onları cezaevine tıkan kuvvet öyle istemişti" başlığı altında irdeleniyor.

Yaptığı dosyalar ile sadece medya dünyasının nabzını değil, toplumun da nabzını tutan Cihan Medya Haber Dergisi'nin 50 sayısında derginin 2003 yılından 2013'e uzanan yolculuğunu da okumak mümkün. Derginin Ocak-Şubat sayısı bayilerde yerini alırken, dergiye 'Turkcell Dergilik'in dijital raflarından da erişmek mümkün. Dergi, aynı zamanda Turkcell'in Apple kullanıcılarına sunduğu platformdan da takip edilebiliyor.

Cihan Medya Haber Dergisi 10 Yaşında

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Cihan Medya Haber Dergisi 10 Yaşında - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu