Çıldır Gölü'nün Tanıtımı İçin Etkinlik Düzenlendi - Son Dakika

Çıldır Gölü'nün Tanıtımı İçin Etkinlik Düzenlendi

13.01.2012 12:20
Çıldır Gölü'nün Tanıtımı İçin Etkinlik Düzenlendi, System.String[]

Ardahan'da bulunan Çıldır Gölü'nün tanıtımı için etkinlik düzenlendi.

Ardahan'da bulunan Çıldır Gölü'nün tanıtımı için etkinlik düzenlendi.

Vali Mustafa Tekmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının gölün ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yaparak, bölgeye gelen turist sayısını arttırmak olduğunu söyledi.

Tanıtımların kent için büyük önem taşıdığını belirten Tekmen, şöyle konuştu:

"Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde bugün çeşitli etkinlikler yaptık. Bunları gelecekte de tekrarlayacağız, amacımız Çıldır Gölü'nün her kesim tarafından bilinmesi ve tanınmasını sağlamaktır. Çünkü bu doğa harikası, birçok yerde yok. Elimizde böyle bir önemli potansiyel varken tanıtalım istedik. Atlı kızaklarımız buzların üzerinde yaptığı gösteri muhteşemdi. Bu güzellikleri kelimelerle anlatmak mümkün değil. Burada gelip görmek ve yaşamak gerekli."

Etkinlikler kapsamında, Erzurum'dan gelen hokey takımı da buzla kaplı gölde gösteri yaptı.

Öte yandan, şehrin yöresel ürünlerini tanıtmak için etkinliklerin yapıldığı alanda stantlar açıldı.

- ARDAHAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çıldır Gölü'nün Tanıtımı İçin Etkinlik Düzenlendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne Türkiye'den tepki yağıyor: Şiddetle kınıyoruz Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz