Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı - Son Dakika

Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı

Sivas Altınyayla ilçesi Deliilyas Beldesi Belediye Başkanı, ellerindeki tek çim biçme makinesi bozulunca kolları sıvadı ve eline tırpanı aldı. Başkan Mehmet Tek, tırpanla kaldırımdaki yabani otları biçti.

Sivas'ın Altınyayla ilçesi Deliilyas beldesi Belediye Başkanı Mehmet Tek, belediyenin çim biçme makinesi bozulunca çareyi geleneksel yöntemde buldu. Belediye bütçesinin kısık olması ve yeni bir çim biçme makinesi alamaması nedeniyle Başkan Tek, kolları sıvadı. Personel yetersizliğinin de bulunduğu belediyede Başkan Tek, eline aldığı tırpanla yol kenarlarında ki yabani otlar ile belediyeye ait tarlada yetişen yoncaları kendi imkanlarıyla biçiyor.

"BOŞ KALDIKÇA HEM YONCAMIZI HEM ÇİMLERİMİZİ BİÇİYORUZ"

Belediye Başkanı Mehmet Tek, çim biçme makinesinin bozuk olduğunu belirterek, "Çevre ve yol kenarlarında ki otları da biçiyorduk. Bizim çim biçme makinemiz bozuk olduğu için personelin her biri de bir yerde. İş bize düştü. Bizde gücümüzün yettiğince boş kaldıkça gelip hem yoncamızı biçiyoruz hem çimleri biçiyoruz. Yeri geliyor sulamaya gidiyoruz. Böylece belediyenin işlerini geri koymamak kaydıyla hem fiziki olarak hem düşünce belediyemize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda Belediye Başkanlığı yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı

"KASAMIZDA MAKİNE ALACAK PARA YOKTUR"

Kolaları sıvayan Başkan Tek, kimi zaman ot kim zaman ise yonca biçtiğini dile getirerek, "Bu saatlerde herkes işinin başında. Tarlasında, bahçesinde, bağında. Herkes bir şeyler ile uğraşıyor. Biz de Belediyenin personeli yetersiz olduğu için yeri geliyor ot biçiyoruz, yeri geliyor yonca biçiyoruz, yeri geliyor bekçilik yapıyoruz. Bu şekilde Belediyemize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Durumumuz vahim. Kasamızda makine alacak para yoktur. Hiçbir şey alternatifsiz değildir. Teknolojisi herkes kullanmak faydalanmak ister. Bizler de kullanamadığımız için imkanlarımız yetersiz olduğu için rabbimin verdiği fiziği hiç çekinmeden tereddüt etmeden tarlada tapanda kullanmaya çalışıyoruz." dedi.

Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı
Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı
Çim biçme makinesi bozulunca belediye başkanı tırpanı eline aldı
YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Yetersiz beslenme nedeniyle hastaneye kaldırılan Bizimkiler'in Cemil'inden mesaj var Kan donduran olay! Bir baba, önce 7 yaşındaki kızını sonra kendisini astı Bursa'da yavru kedi, işkence edilerek öldürüldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maskeyi çenesinin altına takanlara uyarı: Yanlış yapıyorsunuz Son Dakika: Türkiye'de 9 Ağustos günü koronavirüs nedeniyle 15 kişi vefat etti, 1182 yeni vaka tespit edildi Muhabirin sorusu ABD Başkanı Trump'ı kızdırdı! Kürsüyü terk etti Domuz, yaşlı adamın iç çamaşırını çalınca ortaya komik görüntüler çıktı Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, vaka artışı konusunda 4 ilimizi uyardı Beyrut patlamasında ortaya çıkan yeni görüntüler yürekleri ağızlara getirdi Yayıncı kuruluş spikerlerinden Emre Gönlüşen, kansere yenik düşerek hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli üretim olan dünyanın ilk lastikli ve elektrikli ekskavatörünü test etti Karı koca arasındaki kavgaya aileler de karışınca kan döküldü: 2 ölü, 1 yaralı Fenerbahçe, Doğukan Sinik için Antalyaspor'a resmi teklif yapacak Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Muharrem İnce'nin alacağı maksimum ve minimum oy oranlarını paylaştı Welinton, Beşiktaş'a imza atmak için İstanbul'a geldi