Çin'de 6 ay önce aşı yapılan gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadı - Son Dakika

Çin'de 6 ay önce aşı yapılan gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadı

26.09.2020 16:38

Çin'de koronavirüs aşı adayı için gönüllü olan ilk grubun 6 aylık gözlem süresi sona erdi. Aşı yapılan gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadığı belirtilirken, ikinci doz aşı yapılacağı bildirildi.

Çin'in koronavirüs (Kovid-19) aşı adayı için gönüllü olan ilk grubun altı aylık gözlem süresi sona erdi. Gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadığı açıklandı.

YAN ETKİYE RASTLANMADI

Çin'in koronavirüs aşı adayı için gönüllü olan ilk grubun altı aylık gözlem süresi sona ererken ilk doz uygulanan grupta herhangi bir ciddi yan etkiye rastlanmadığı açıklandı.

İKİNCİ BİR DOZ AŞI DAHA VERİLECEK

Araştırma ekibi, gönüllülere ikinci bir doz daha verilmesinin planlandığını ifade etti. Çin'in 108 kişilik ilk gönüllü grubuna ilk doz aşı, 17 Mart'ta Vuhan'da yapılmıştı.

DÜNYA GENELİNDE 994 BİNDEN FAZLA İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

İlk olarak Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde 994 binden fazla insan hayatını kaybetti, 32 milyonu aşkın insan ölümcül salgına yakalandı.

Çin'de 6 ay önce aşı yapılan gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Çin'de 6 ay önce aşı yapılan gönüllülerde ciddi bir yan etkiye rastlanmadı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı Para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve çetesi, inşaat işçisine kabus yaşattı