Çin'de bulunan 5 bacaklı inek görenleri şaşırttı - Son Dakika

Çin'de bulunan 5 bacaklı inek görenleri şaşırttı

21.11.2020 11:55

Çin'deki bir çiftlikte yetiştirilen 8 aylık ve fazladan bir bacakla doğan inek görenleri hayrete düşürüyor. Sırtında 5. bacağı olan ineğin nadir görülen 'polimeli' hastalığından muzdarip olduğu düşünülüyor.

Sık sık mutant hayvanların varlığı ile gündeme gelen Çin'de bu defa 5'inci bacağı olan bir inek görenleri şaşırttı. Zhanjian kentinde bir çiftlikte yetiştirilen 8 aylık ineğin sırtında 5'inci bir bacak çıktı.

'UĞURSUZ' OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

İneğin sahibi Zhao, bazı köylülerin durumu 'uğursuz' olarak değerlendirmesi sonucu ineğin doğumu nedeniyle endişeli olduğunu ifade etti. Zhao ayrıca, ineğin sahip olduğu 5'inci bacağın inekle birlikte geliştiğini belirtti.

ÇOK NADİR GÖRÜLEN BİR HASTALIK

Doğduğunda 10 kilogram olduğu ifade edilen ineğin şu an yaklaşık 100 kg olduğu belirtildi. İneğin 'polimeli' adı verilen ve fazladan bacak oluşmasına sebep olan çok nadir bir hastalıktan muzdarip olduğu düşünülüyor.

Çin'de bulunan 5 bacaklı inek görenleri şaşırttı

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Çin'de bulunan 5 bacaklı inek görenleri şaşırttı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü, 'Yüz yüze eğitim 15 Şubat'ta başlar mı?' sorusunu yanıtladı, 4 tehdidi sıraladı WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor 6,5 ayda 41 kilo veren Damla Ersubaşı'dan estetik iddialarına yanıt Kurgu videoyla duygu sömürüsü yapan Youtuber Fariz, adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı Joe Biden yönetiminden Türk hamlesi! ABD'nin kritik bakanlıklarına 3 Türk kadın atandı Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak