Çin'de Cami Yıkılmasına Karşı Çıkan Kalabalık Polisle Çatıştı - Son Dakika

Çin'de Cami Yıkılmasına Karşı Çıkan Kalabalık Polisle Çatıştı

02.01.2012 11:59
Çin'de Cami Yıkılmasına Karşı Çıkan Kalabalık Polisle Çatıştı, System.String[]

Çin'in kuzeybatısındaki Ningxia bölgesinde bir camiyi yıkmak isteyen polisler ile kalabalık bir Hui Müslüman grubu arasında çatışma çıktığı bildirildi.

Çin'in kuzeybatısındaki Ningxia bölgesinde bir camiyi yıkmak isteyen polisler ile kalabalık bir Hui Müslüman grubu arasında çatışma çıktığı bildirildi.

Hong Kong merkezli Demokrasi ve İnsan Hakları Merkezi, bugün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Cuma günü Çin'in Ningxia bölgesinin Hexi kasabasında, "yasa dışı dini yer" olarak ilan edilen bir caminin yıkıldığı bildirildi. Caminin yıkımı sırasında bölgede yaşayan Hui Müslümanları ile polis arasından çatışma yaşandığı belirtildi. Birkaç yüz kişilik Huilerin cami yıkımını engellemeye çalıştığı ve polis ile çatışmada 50 kişinin yaralandığı ifade edildi. Olayda yüzden fazla kişinin de tutuklandığı kaydedildi.

Demokrasi ve İnsan Hakları Merkezi, yerel halkın çatışmada 2 kişinin ölmesini haber verdiğini, ancak bu bilgiyi doğrulayamadıklarını aktardı.

Yerel polis müdürlüğünden olay ile ilgili telefonla soruları cevaplayan bir görevli, polis ile kalabalık arasında cami yıkımı sırasında çatışma yaşandığını doğrularken, ölü olduğu ile ilgili haberleri ise yalanladı.

Çin'de Cami Yıkılmasına Karşı Çıkan Kalabalık Polisle Çatıştı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Çin'de Cami Yıkılmasına Karşı Çıkan Kalabalık Polisle Çatıştı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı