Son Dakika Haberleri: Çin'de Anne ve 3 Çocuğunun Ölümüne Neden Olan Dadı İdam Edildi
BBC

Çin'de Anne ve 3 Çocuğunun Ölümüne Neden Olan Dadı İdam Edildi

3 ay önce

Çin'de kumar borcunu ödemek için bir anneyle 3 çocuğunu öldürmekten hüküm giyen Mo Huanjing adlı dadı idam edildi.

Çin'in doğusundaki Hangzhou kentinde bir evi kasıtlı olarak yakarak bir anneyle 3 çocuğunu öldürmekten hüküm giyen dadı idam edildi. Mo Huanjing adlı dadı, Şubat ayında ölüm cezasına çarptırılmıştı.

KUMAR BORÇLARINI ÖDEYEBİLMEK İÇİN YANGIN ÇIKARDI

Mo'nun kumar borçlarını ödeyebilmek için, aileden borç alabilmek umuduyla evde yangın çıkarttığı bildiriliyor. Mahkeme kayıtlarına göre, Mo yangından kurtaracağı aileden daha kolay borç alabileceğini düşündü. Mo'nun çakmakla oturma odasında yangın çıkarttıktan sonra kaçtığı belirtiliyor.

YANGIN SIRASINDA BABA EVDE DEĞİLDİ

18 katlı apartmandaki yangın bir anda büyüyünce anne Zhu Xiaozhen ile 6, 9 ve 11 yaşlarındaki 3 çocuğu öldü. Haziran 2017'deki yangın sırasında baba Lin Shengbin evde değildi.

''ŞEYTAN SONUNDA İDAM EDİLDİ''

Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo'da 2,6 milyon takipçisi olan Lin Shengbin, dadının idam edildiği haberini "Şeytan Mo Huanjing sonunda idam edildi. Haberi duyunca gözyaşlarıma hakim olamadım. Annemleri aradım. Annem de ağladı ve herkesin uzun zamandır bu haberi beklediğini söyledi" sözleriyle duyurdu.

Lin'in, karısı ve çocuklarının mezarlarının fotoğraflarını paylaştığı mesajına 108 bin kullanıcı yorum yaptı. Birçok kullanıcı da, idam haberini duyunca ağladıklarını yazdı.

ÇİN'DE HER YIL BİNLERCE KİŞİ İDAM EDİLİYOR

2017'de komşu ülke Moğolistan'da kaldırıldıktan sonra Çin'de idam cezası daha sık tartışılmaya başlandı. İdam cezasını destekleyenler, sık sık bu olayı örnek gösterdi. Çin'in her yıl tüm ülkelerdekinin toplamından daha fazla sayıda kişi idam ettiği belirtiliyor. Uluslararası Af Örgütü'ne göre ülkede her yıl binlerce kişi idam ediliyor.

BBCBergen'i Öldüren Kocasının Eski Gelini, Fuhuş Yaptırmaktan Tutuklandı Son Dakika! Trump'tan Erdoğan'a: Gülen ve Diğerlerinin Sınır Dışı Edilmesi İçin Çalışıyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Esad ile Çalışmayı Değerlendirebiliriz