Çin'de kimono giyen kadın sorun çıkarmakla suçlandı, gözaltına alındı - Son Dakika

Çin'de kimono giyen kadın sorun çıkarmakla suçlandı, gözaltına alındı

17.08.2022 22:02

- Çin'de kimono giyen kadın sorun çıkarmakla suçlandı, gözaltına alındı Çin'de kimono giyen ve sokakta fotoğraf çekinen bir kadın, Çin polisi tarafından kavga ve sorun çıkardığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

- Çin'de kimono giyen kadın sorun çıkarmakla suçlandı, gözaltına alındı

PEKİN - Çin'de kimono giyen ve sokakta fotoğraf çekinen bir kadın, Çin polisi tarafından kavga ve sorun çıkardığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Çin'in Suzhou kentinde bir kadın, polis tarafından apar topar gözaltına alındı. Manga serisi Summer Time Rendering'in popüler bir karakterini canlandırarak sokakta fotoğraf çekinen kadın, yanına gelen polislerin kendisini Japon kimonosu giydiği için kavga ve sorun çıkarmakla suçladığını iddia etti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, polis çekim yaptığını açıklamaya çalışan kadına, "Eğer buraya geldiysen Hangu (geleneksel Çin giysisi) giymelisin. Bunu söylememeliydim ama sen Çinli gibi kimono giyiyorsun. Sen bir Çinlisin. Öyle mi ?" dedi. Karakola götürülen kadın 5 saat gözaltında tutulduğunu, telefonunun arandığını ve kimonosuna el konduğunu iddia etti. Ayrıca yaşananları sosyal medyada paylaşmaması gerektiği konusunda da uyarı aldığını söyledi. Suzhou polisinden şu ana kadar olaya ilişkin açıklama yapılmadı.

YORUMLAR
500
0. Çkp Ulusal Kongresi'ne Katılacak Tüm Delegeler Seçildi 0. Çkp Ulusal Kongresi'ne Katılacak Tüm Delegeler Seçildi Yangtze Nehri'nde Kuraklığın Giderilmesine Yönelik Su Temini Genel Olarak Güvence Altına Alındı Yangtze Nehri'nde Kuraklığın Giderilmesine Yönelik Su Temini Genel Olarak Güvence Altına Alındı Budapeşte'de Konfüçyüs Günü, Kültür Programlarıyla Kutlandı Budapeşte'de Konfüçyüs Günü, Kültür Programlarıyla Kutlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çin'de kimono giyen kadın sorun çıkarmakla suçlandı, gözaltına alındı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement