Çin'den New York Tımes'a Misilleme - Son Dakika

Çin'den New York Tımes'a Misilleme

01.01.2013 13:55
Çin'den New York Tımes'a Misilleme, System.String[]

Çin, Başbakan Wen Jiabao ile ilgili yolsuzluk dosyasını yayımlayan New York Times gazetesinin muhabirini ülkeden kovdu.

Çin, Başbakan Wen Jiabao ile ilgili yolsuzluk dosyasını yayımlayan New York Times gazetesinin muhabirini ülkeden kovdu.

New York Times gazetesi, Pekin muhabirlerinden Chris Buckley'in görev yerini vize sorunu nedeniyle değiştirmek zorunda kaldığını açıkladı. Yazı İşleri Müdürü Jill Abramson, tüm vize yenileme başvurularına rağmen Buckley'in görev yerini Çin dışına çekmeye mecbur bırakıldıklarını belirterek, "Çinli yetkililerce Chris ve ailesinin Pekin'e dönüşünü sağlayacak vizenin verilmesini umuyorum" dedi.

Gazeteye Ekim ayında haber ajansı Reurters'den geçen Buckley, 2000 yılından bu yana Çin muhabirliği yapıyordu. Pekin yönetimince vize istemi yanıtsız bırakılan Buckley, oturum süresinin son gününde ülkeden çıkış yaparak Hong Kong'a gitti.

Gazetenin Pekin Büro Şefi Phil Pan'ın vize yenileme başvurusu da aylardır yanıt bekliyor. New York Times, geçtiğimiz aylarda Başbakan Wen Jiabao'nun bazı akrabalarının muazzam miktarda servet biriktirdiğini iddia eden bir habere imza atmıştı. Başbakan Wen Jiabao'nun avukatları iddiaları yalanlarken, Çin'den New York Times'ın İngilizce ve Çince yayın yapan internet sayfalarına erişim engellenmişti.

Çin'den New York Tımes'a Misilleme

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Çin'den New York Tımes'a Misilleme - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Yerde bulduğu kaya parçası sayesinde 2 milyonluk servete kondu Neven Subotic, Denizlispor ile sözleşmesini tek taraflı feshetti İşten eve erken gelen kadın, kendisini aldatan erkek arkadaşını başka bir kadınla bastı! O anlar kamerada Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile dudak dudağa poz verdi Ukrayna önce Türk SİHA'sı satın aldı sonra SİHA'ları yok edecek silah geliştirdi: Cobra-AntiDrone Otobüs şoförü, bulduğu içi altın dolu çantayı sahibine teslim etti "Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm" tehdidini affetmeyen Feyza Aktan, Özcan Deniz için uzaklaştırma kararı aldırdı Oyuncu Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti