Çin Devlet Bankası Heyetinden Tosyöv'e Ziyaret - Son Dakika

Çin Devlet Bankası Heyetinden Tosyöv'e Ziyaret

13.07.2012 12:25
Çin Devlet Bankası Heyetinden Tosyöv'e Ziyaret, System.String[]

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Afyonkarahisar Destekleme Dernek Başkanı İhsan Beşer, Çin Devlet Bankası heyetinin, mermer ithal eden Çinli iş adamları ile Afyonkarahisarlı...

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Afyonkarahisar Destekleme Dernek Başkanı İhsan Beşer, Çin Devlet Bankası heyetinin, mermer ithal eden Çinli iş adamları ile Afyonkarahisarlı üreticileri bir araya getirmek için girişimler başlatacağını bildirdiklerini söyledi.

Başer, yaptığı açıklamada, Çin Devlet Bankası Baştemsilci Yardımcısı Wanhana Cal, Kurumsal İletişim Müdürü Zheng Nan ve Halkla İlişkiler Müdürü Xintaa Chen'in, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Afyonkarahisar'a geldiğini ve kendilerini ziyaret ettiğini bildirdi.

Ziyarette, eylül ayında Çin'e düzenlenecek ticaret gezisiyle ilgili görüşmelerde bulunduklarını, iki ülke iş hacminin geliştirilmesi konusunu görüştüklerini ifade eden Beşer, şöyle konuştu:

"Mermer, lokum, zeytinyağı ve diğer gıda ürünlerinin Çin'e ihracatı konusundaki düşüncelerimizi heyete aktardık. Baştemsilci Yardımcısı Wanhana Cal, konuya ilgi göstererek, Fujen eyaletinin dünyada en çok mermer ihracatı yapan yerleşim yeri olduğunu söyledi. Çinli heyet, Fujen eyaletindeki mermer ithal eden iş adamlarını, Afyonlu üreticilerle bir araya getirmek için girişimler başlatacaklarını bildirdi. Kısa süre içerisinde Afyonkarahisarlı iş adamlarımızın Çin'e açılacaklar."

Beşer, ziyaretin ardından mermer fabrikaları ve ocaklarını gezen Çinli heyetin, Afyonkarahisar'dan ayrıldığını bildirdi.

Muhabir: Serdar Yılmaz

Yayıncı: Deniz Açık - AFYONKARAHİSAR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çin Devlet Bankası Heyetinden Tosyöv'e Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Yaşlı adam, bir yıldır kaldığı otel odasında ölü bulundu Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı