Çin Devlet Başkanı'na hediye sabun gönderdi, yüklü miktarda siparişi kaptı - Son Dakika

Çin Devlet Başkanı'na hediye sabun gönderdi, yüklü miktarda siparişi kaptı

Mardinli doğal sabun üreticisi Şehmus Özdener, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e gönderdiği sabunların ardından Çin'den sipariş almaya başladı. Çinli bir firma ile anlaşma imzaladıklarını belirten Özdener, her hafta Mardin'den Çin'e bir konteyner dolusu sabun gönderecek.

Mardinli doğal sabun üreticisi Şehmus Özdener, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e gönderdiği sabunların ardından Çin'den sipariş aldıklarını açıkladı. Koronavirüs ile mücadelede destek vermek için Çin Devlet Başkanı'na sabun gönderen şirket sahibi Şehmus Özdener'e önce Çin Ankara Büyük elçisinden Şi Cinping adına teşekkür telefonu geldi. Ardından Çinli bir firma ile Mardin'den yüklü miktarda doğal sabun almak üzere anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmadan sonra her hafta Mardin'den Çin'e bir konteyner dolusu sabun gönderilecek.

Kaz gelecek yerden tavuğu esirgemedi! Çin Devlet Başkanı'na hediye ürün gönderdi, yüklü miktarda siparişi kaptı

"HER HAFTA SABUN GÖNDERECEĞİZ"

Çin'de bir firma ile sabun ticareti konusunda anlaşma imzaladıklarını belirten Şehmus Özdener, Mardin'de ürettikleri doğal sabunları gören Çin'de bir firmanın kendileriyle yüklü miktarda sabun anlaşması imzaladığını söyledi. Yapılan anlaşma gereği her hafta Çin'e bir konteyner Mardin sabunu göndereceklerini ifade eden Özdener, "Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'e gönderdiğimiz sabunlar ellerine ulaştı, bu hafta içinde Türkiye'deki temsilcilikleri aracılığı ile anlaşmaya varıp, görüşme yaptık. Biz de gerekli anlaşmaları yaptıktan sonra her hafta bir konteyner sabun göndereceğiz" dedi.

Kaz gelecek yerden tavuğu esirgemedi! Çin Devlet Başkanı'na hediye ürün gönderdi, yüklü miktarda siparişi kaptı

"BAZI MAGAZİNCİLER OLAYI ÇARPITTI"

Koronavirüs salgının yaşandığı Çin'e destek vermek amacıyla Çin Devlet Başkanı Şi Cingpin'e sabun gönderince bazı magazincilerin kendisinin sözlerini çarpıtarak prim yaptıklarını savunan Özdener, "Bazı magazin programlarında alay konusu olduk Çin'e sabun gönderdi diye. Sabunu kötüleme maksadıyla bizimle alay eder gibi konuştu. Ama bizim ürünlerimizin herhangi bir kimyasal içermediğini, doğal ve saf oluşunu anlatma konusunda biz röportaj vermiştik. Sabunların koronavirüsü yok edeceğini herhangi bir yerde beyan etmedik. Sadece dezenfekte amaçlı olup sağlık için faydalı olduğunu dile getirdik" diye konuştu.

Kaz gelecek yerden tavuğu esirgemedi! Çin Devlet Başkanı'na hediye ürün gönderdi, yüklü miktarda siparişi kaptı

"SABUN ÜRETİMİ 5 KAT ARTTI"

27 farklı ülkeye sabun ihracatı yaptıklarını vurgulayan Özdener, "Şu anda satışlarımız çok yükseldi. Üretimimiz 5 kat arttı. Normalde 60 ton olan sabun ihracatımız 90 tona yükseldi, üretim olarak da şu anda yaklaşık 300 ürün üretiyoruz. Eskiden günde 500 kilogram ürün üretirken korona virüs sürecinde günlük üretimimiz 2,5 tona ulaştı. 18 çalışanla çalışıyorken bu süreçte 35 çalışan olarak işi yetiştirmeye çalışıyoruz. Ürünlerin daha fazla kaliteli olması için ve insanları tamamen doğal ürünlere teşvik etmek için elimizden geldiğince sabunları saf ve temiz bir şekilde üretmeye gayret gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Özdener, sabuna yönelik talebin yoğun olduğunu ancak gümrük nedeniyle siparişlerine cevap veremediklerini sözlerine ekledi.

Çin Devlet Başkanı'na hediye sabun gönderdi, yüklü miktarda siparişi kaptı

Son Dakika

Kuyumcular uyardı: İnternetten aldığınız altın sahte çıkabilir İBB'den "3 katı fiyatına cerrahi maske alımı" iddialarına ilişkin açıklama THY, yolculara hijyen seti vermeye ve uçuşlarda hijyen uzmanı görevlendirmeye başladı Son Dakika: Habur ve Gürbulak sınır kapıları tekrar açılıyor Son dakika: Piyasaların merakla beklediği enflasyon rakamları açıklandı Ev almak isteyen vatandaşa bir müjde de özel bankalardan! 2 yıl ödemesiz kredi geliyor Son Dakika: Akaryakıt fiyatlarına 17 ila 25 kuruş indirim geliyor Kiralara yapılacak zam oranı belli oldu! İşte kiraya göre fiyat artışı Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler hizmet verecek Türkiye ile Azerbaycan arasındaki vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı Mesleki Yeterlilik Sınavları bugün itibarıyla yeniden başladı Son Dakika: Türkiye kendi uydusunu uzaya gönderen 10 ülke arasına girecek 2020'nin ilk 5 ayında Türkiye'de en çok Renault marka otomobil satıldı Sert düşüş yaşayan altının gram fiyatı 366 liradan işlem görüyor Güne düşüşle başlayan gram altın 371,9 liradan işlem görüyor