Çin devlet medyası Trump'ın gidişini memnuniyetle karşıladı: Çok şükür gittin - Son Dakika

Çin devlet medyası Trump'ın gidişini memnuniyetle karşıladı: Çok şükür gittin

20.01.2021 16:49

Çin medyası Beyaz Saray'a veda eden Donald Trump'ın görevden ayrılmasını "memnuniyetle" karşıladı. Resmi Xinhua Haber Ajansı, "Çok şükür gittin, Donald Trump" mesajı paylaştı.

Çin'in resmi haber ajansı Xinhua, ABD'deki başkanlık seçimini kaybederek Joe Biden'ın yemin törenine saatler kala Beyaz Saray'ı terk eden Donald Trump'ın vedasıyla ilgili çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Ajans mesajında "Çok şükür gittin, Donald Trump" ifadesini kullandı.

Çin devlet medyası Trump'ın gidişini memnuniyetle karşıladı: Çok şükür gittin, Donald Trump

Devlet kontrolündeki Global Times gazetesi de, Çin'in ABD ile ilişkilerini konu edinen bir makale yayımlayarak, "Trump'ın başkanlık döneminden Çin'in çıkarması gereken ders, ABD-Çin ilişkilerinde büyük bir beklentiye girmemek ve gerçekçi olmayan yanılsamalara kapılmamaktır" görüşü savunuldu.

POMPEO DA ÇİN'İN HEDEFİNDE

Trump döneminde ABD Dışişleri Bakanı olarak Çin'e karşı sert açıklamalara imza atan Mike Pompeo da Çin'in eleştirilerinin hedefindeydi.

"ZEHİRLİ YALANLARI DA TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GİDECEK"

Çin Dışişleri Sözcüsü Hua Chunying, "Pompeo'nun zehirli yalanları da kendisiyle birlikte tarihin çöplüğüne gidecek" ifadelerini kullandı.

"BİZİ ÇOK EĞLENDİRİYORDU"

"Pompeo'yu özleyecek misiniz?" sorusunu da yanıtlayan Chunying, "Elbette! O bizi çok eğlendiriyordu" dedi.

Çin devlet medyası Trump'ın gidişini memnuniyetle karşıladı: Çok şükür gittin

Son Dakika Dünya Çin devlet medyası Trump'ın gidişini memnuniyetle karşıladı: Çok şükür gittin - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Samsun'da bir kadın sokak ortasında eski eşi tarafından öldüresiye dövüldü Kırmızı kategorideki Aksaray'da "tam" kapanmaya gidildi Babasının yasağını çiğneyen Yasmin Erbil'den cesur pozlar Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi! Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? Esra Dermancıoğlu, kendisinden 15 yaş küçük sevgilisi yüzünden gelen eleştirilere ateş püskürdü Güney Kore'de genç bir kızı tecavüzden kurtaran Rabia, kahraman oldu Genç kızlara parkta cinsel istismarda bulunan yaşlı adamı çevredekiler darbetti Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı