Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil - Son Dakika

Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil

02.01.2012 11:14
Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil, System.String[]

Çin, geçtiğimiz hafta sonu 39 yaşındaki bir otobüs şoförünün ölümüne yol açan kuş gribi virüsünün henüz insanlar arasından bulaşıcı olmadığını duyurdu.

Çin, geçtiğimiz hafta sonu 39 yaşındaki bir otobüs şoförünün ölümüne yol açan kuş gribi virüsünün henüz insanlar arasından bulaşıcı olmadığını duyurdu.

Çin'in güneyindeki Shenzhen şehrinde geçtiğimiz hafta sonu görülen kuş gribi vakasında 39 yaşındaki bir otobüs şoförü ölmüştü. Shenzhen şehri Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, bugün yaptığı açıklamada, "Hastada görülen virüs, daha önce Çin'de ördeklerden alınan H5N1 virüsü ile yüzde 90 benzerlik gösteriyor. Bunun sonucu ölen kişinin virüsü direkt kuşlarla temastan aldığı düşünülüyor." dedi. Açıklamada ayrıca "virüsün henüz insanlar arasında bulaşıcı olmadığı" de belirtildi.

Çin'in Hong Kong bölgesinin karşı kıyısındaki Shenzhen şehrinde yaşayan bir kişi, yüksek ateş ile getirildiği hastanede, geçtiğimiz cumartesi günü çoklu organ yetmezliği sonucu ölmüştü. Çinli yetkililer, kişinin kuş gribi olarak bilinen H5N1 virüsü sonucu öldüğünü açıklamıştı.

Öte yandan Hong Kong'da iki hafta önce toptan satış yapan bir kümes hayvanları pazarında ölen bir tavukta H5N1 virüsü bulunması üzerine 17 bin tavuk itlaf edilmişti. Hong Kong, olası salgını önlemek için anakaradan tavuk ithalini 21 günlüğüne durdurmuştu.

Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada 760 gole ulaşan Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüş'ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu