Son Dakika Haberleri: Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil

Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil

7 yıl önce

Çin, geçtiğimiz hafta sonu 39 yaşındaki bir otobüs şoförünün ölümüne yol açan kuş gribi virüsünün henüz insanlar arasından bulaşıcı olmadığını duyurdu.

Çin: En Son Görülen Kuş Gribi Vakası Bulaşıcı Değil, System.String[]
Çin, geçtiğimiz hafta sonu 39 yaşındaki bir otobüs şoförünün ölümüne yol açan kuş gribi virüsünün henüz insanlar arasından bulaşıcı olmadığını duyurdu.

Çin'in güneyindeki Shenzhen şehrinde geçtiğimiz hafta sonu görülen kuş gribi vakasında 39 yaşındaki bir otobüs şoförü ölmüştü. Shenzhen şehri Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, bugün yaptığı açıklamada, "Hastada görülen virüs, daha önce Çin'de ördeklerden alınan H5N1 virüsü ile yüzde 90 benzerlik gösteriyor. Bunun sonucu ölen kişinin virüsü direkt kuşlarla temastan aldığı düşünülüyor." dedi. Açıklamada ayrıca "virüsün henüz insanlar arasında bulaşıcı olmadığı" de belirtildi.

Çin'in Hong Kong bölgesinin karşı kıyısındaki Shenzhen şehrinde yaşayan bir kişi, yüksek ateş ile getirildiği hastanede, geçtiğimiz cumartesi günü çoklu organ yetmezliği sonucu ölmüştü. Çinli yetkililer, kişinin kuş gribi olarak bilinen H5N1 virüsü sonucu öldüğünü açıklamıştı.

Öte yandan Hong Kong'da iki hafta önce toptan satış yapan bir kümes hayvanları pazarında ölen bir tavukta H5N1 virüsü bulunması üzerine 17 bin tavuk itlaf edilmişti. Hong Kong, olası salgını önlemek için anakaradan tavuk ithalini 21 günlüğüne durdurmuştu.ABD Ürünlerine Ek Vergi Getiren Karar Resmi Gazetede Yayımlandı "Erkan Petekkaya ile Asla Evlenmem" Diyen İrem Sak, Pişman Oldu

Son Dakika! BDDK'dan Dövize Yeni Hamle: SWAP İşlemlerine Getirilen Kısıtlamalarda Oran Değişti