Çin heyeti Türkiye'de - Son Dakika

Çin heyeti Türkiye'de

09.11.2019 11:07
Çin heyeti Türkiye'de, System.String[]

Hu Heping ziyareti sırasında TBMM Başkanvekili Sadi Bilgiç ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya geldi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Üyesi ve Sha'anxi Eyaleti Parti Genel Sekreteri Hu Heping ve başkanlığındaki heyet Adalet ve Kalkınma Partisi'nin daveti üzerine 5-8 Kasım günlerinde Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Hu Heping ziyareti sırasında ayrıca, "İktidar Partisi Temasları ve Somut İşbirliği"—Çin-Türkiye Yerel Ekonomik ve Ticari Kenetleme Toplantısı ile Xi'an-Ankara-Prag Trans Hazar özel trenin hizmete açılış törenine katıldı.

Hu Heping, görüşmelerde Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in çağın Çin'e özgü sosyalizm düşüncesini anlattı ve Çin Komünist Partisi 19. Merkez Komitesi 4. Genel Toplantısı'nda ortaya atılan görüşler hakkında bilgi verdi. Çinli yetkili iki parti ve iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve yerel işbirliğinin pekiştirilmesi gibi konularda Türk tarafıyla görüş alışverişinde bulundu.

Xi Jinping'in çağın Çin'e özgü sosyalizm düşüncesini takdirle değerlendiren Sadi Bilgiç ile Cevdet Yılmaz, Çin Komünist Partisi 19. Merkez Komitesi 4. Genel Toplantısı'nın başarıyla düzenlenmesini olumlu karşıladıklarını ve ÇKP ile temasları pekiştirmeyi, karşılıklı güveni arttırmayı ve ikili stratejik iş birliği ilişkilerini sürekli sağlamlaştırmayı arzuladıklarını belirttiler.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çin heyeti Türkiye'de - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi