Çin heyetinden Çanakkale ziyareti - Son Dakika

Çin heyetinden Çanakkale ziyareti

04.11.2019 15:23
Çin heyetinden Çanakkale ziyareti, System.String[]

ÇANAKKALE merkeze bağlı Tevfikiye köyü sınırları içinde, 5 bin 600 yıllık geçmişe ışık tutan Truva Ören Yeri ile Troya Müzesi'ni, Çin Başkonsolos Yardımcısı Zhong Hongnuo ve beraberindeki heyet gezdi.

ÇANAKKALE merkeze bağlı Tevfikiye köyü sınırları içinde, 5 bin 600 yıllık geçmişe ışık tutan Truva Ören Yeri ile Troya Müzesi'ni, Çin Başkonsolos Yardımcısı Zhong Hongnuo ve beraberindeki heyet gezdi.

UNESCO'nun 1998 yılında 'Dünya Kültür Mirası Listesi'ne aldığı, 5 bin 600 yıllık medeniyete ev sahipliği yapan, 10 yıl süren savaşlar, yangınlar ve depremlerle defalarca kez yıkılıp yeniden kurulan Truva Antik Kenti, Çanakkale'nin turizmdeki lokomotifi olmaya devam ediyor.

Truva Ören Yeri, 500 bine ulaşan yıllık ziyaretçi sayısı ortalamasıyla hem Çanakkale hem de Türkiye için çok önemli bir destinasyon merkezi oluyor. Truva, dünyanın farklı kıtalarından pek çok turistin ilgisini çekiyor.Bu kapsamda, Çinli turistlerin yaşadıkları sorunlar ve memnuniyet kriterleri yerinde görüşmek üzere kente gelen Çin Başkonsolos Yardımcısı Zhong Hongnuo, Vize Bölümü Konsolosu Xu Minglei ve beraberindeki Çinli heyet, Troya Ören Yeri ile Troya Müzesi'ni gezdi. Çinli heyete, Troya Ören Yeri Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, bilgi verdi.

Heyete, ziyarette, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sedat Arslan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale Temsilcisi Recai Başaran, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Bölgesel Temsil Kurulu Yönetim Üyesi İkbal Akça eşlik etti.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çin heyetinden Çanakkale ziyareti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Öksürük krizine giren Putin'in sağlık durumu hakkında bomba iddia: Kanser nedeniyle ameliyat oldu Oyuncu Öykü Çelik'in koronavirüs paylaşımı tepki çekti, apar topar kaldırdı Ford Otosan'ın Gölcük fabrikasındaki yüzlerce işçi evlerinde karantinaya alındı Ezber bozan araştırma: Koronavirüs olanların en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma olasılığı çok düşük Hercai dizisinin Nigar'ı İnci Şen, usta oyuncu Şener Şen'in kardeşi çıktı İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama: Kısıtlama yarın başlıyor "Ben polisim" diyerek ambulans şoförünü darbeden şahıs, emlakçı çıktı Yüzde 95 etkili koronavirüs aşısı Türkiye'de 40 gönüllüye uygulandı! İlk sonuçlar tatmin edici