Çin'in Guangzhou kentinde 520 festivali - Son Dakika

Çin'in Guangzhou kentinde 520 festivali

20.05.2022 10:49

Çin'in Guangzhou kentinde, 20 Mayıs gününün kısa yazılışı olan 520, Çince'de fonetik olarak "seni seviyorum" anlamına gelen sözcüklere çok yakın olduğu için gençler arasında ikinci bir Sevgililer Günü olarak kutlanıyor.

Çin'in Guangzhou kentinde, 20 Mayıs gününün kısa yazılışı olan 520, Çince'de fonetik olarak "seni seviyorum" anlamına gelen sözcüklere çok yakın olduğu için gençler arasında ikinci bir Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Birçok çift bu özel günde evlenmek için kayıt yaptırdı.

YORUMLAR
500
Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Tekstil ve Hazır Giyim İhracatı İlk 5 Ayda Büyümeye Devam Etti Çin'in Tekstil ve Hazır Giyim İhracatı İlk 5 Ayda Büyümeye Devam Etti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çin'in Guangzhou kentinde 520 festivali - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement