Çin'in Güneybatısındaki Deprem - Son Dakika

Çin'in Güneybatısındaki Deprem

07.09.2012 21:50
Çin'in Güneybatısındaki Deprem, System.String[]

Çin'in güneybatısındaki dağlık bölgede meydana gelen iki deprem ile artçı şoklarda ölenlerin sayısının 64'e yükseldiği bildirildi.

Çin'in güneybatısındaki dağlık bölgede meydana gelen iki deprem ile artçı şoklarda ölenlerin sayısının 64'e yükseldiği bildirildi.

Yetkililer, ülkenin en yoksul insanlarının yaşadığı Yunnan ve Guicou eyaletlerinde büyük yıkıma yol açan ikisi de 5,6 büyüklüğündeki depremlerde yüzlerce kişinin de yaralandığını açıkladı.

Arama kurtarma ekiplerinin depremin yol açtığı hasar nedeniyle ücra köylere ulaşamadığı ve bazı yerleşim birimleri ile iletişim kurulamadığı bildirildi. Ölü sayısının yükselmesinden endişe ediliyor.

Yaklaşık yarım saat arayla meydana gelen iki depremin yüzeye yakın olduğu için büyük hasara neden olduğu bildirildi.

Depremden en çok etkilenen bölge, Yiliang oldu. 63 kişinin yaşamını yitirdiği bölgede 715 kişi yaralandı.

Yetkililer, Yunnan ve Guicou eyaletlerinde yaklaşık 30 bin evin yıkıldığını ve 100 binden fazla kişinin tahliye edildiğini söyledi.

Kızılhaç, bölgeye 500 çadır, 2 bin battaniye, gıda ve yiyecek gönderildiğini belirtti.

Muhabir: Umur Koçak Semiz/ AP

Yayıncı: Murat Taydaş - PEKİN

Çin'in Güneybatısındaki Deprem

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çin'in Güneybatısındaki Deprem - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada