Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi - Son Dakika

Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi

22.05.2022 17:29
Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi

BEİJİNG, 22 Mayıs (Xinhua) -- Çin'de resmi veriler, ülkenin büyük süt ürünleri işletmelerinin yılın ilk dört ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 0,5 büyüdüğünü gösterdi.

BEİJİNG, 22 Mayıs (Xinhua) -- Çin'de resmi veriler, ülkenin büyük süt ürünleri işletmelerinin yılın ilk dört ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 0,5 büyüdüğünü gösterdi. Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'na göre, yıllık faaliyet geliri en az 20 milyon yuan (2,96 milyon ABD doları) olan söz konusu firmalar, bu dönemde 9,69 milyon tondan fazla süt ürünü üretti. Sadece Nisan ayında ülkenin süt ürünleri üretimi, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2,9 azalışla 2,38 milyon tonu aştı. Çin Ulusal İstatistik Bürosu'nun verileri Çin'in, bu yılın ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,3 artışla 7,68 milyon ton süt ürettiğini gösterdi.

YORUMLAR
500
Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Tekstil ve Hazır Giyim İhracatı İlk 5 Ayda Büyümeye Devam Etti Çin'in Tekstil ve Hazır Giyim İhracatı İlk 5 Ayda Büyümeye Devam Etti
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin'in Süt Ürünleri Üretimi İlk Dört Ayda Yükseldi - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement