Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu - Son Dakika

Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu

22.07.2021 23:30

- Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu Çinli e-ticaret platformu Alibaba tarafından ülkedeki tasarımcıların son çıkan ürünlerini sergilemesi amacıyla düzenlenen 6.

- Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu

ŞANGHAY - Çinli e-ticaret platformu Alibaba tarafından ülkedeki tasarımcıların son çıkan ürünlerini sergilemesi amacıyla düzenlenen 6. Taobao Maker Festivali kapsamında Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan esinlenilerek hazırlanan Uzay Oteli ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Çinli e-ticaret platformu Alibaba tarafından ülkedeki tasarımcıların son çıkan ürünlerini sergilemesi amacıyla düzenlenen 6. Taobao Maker Festivali bu yıl Shanghai kentinde gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz cumartesi günü başlayan ve 25 Temmuz'a kadar devam edecek sergi Shanghai Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'ndeki 30 bin metrekarelik alana yayılırken, "Kayıp Hazine" teması üzerine şekillendirildi. Pavilyonları, pagodaları ve kulelere sahip olan ve antik bir kenti andıran ana mekanda işletme, eğlence, kültür ve teknoloji olmak üzere 4 kategori altında bir dizi mekan da bulunuyor. Çin'in Tiangong-2 Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli bu mekanlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri olurken, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Küratör Liu Wenhao her gün çok sayıda ziyaretçinin Uzay Oteli için sırada beklediğini belirterek, "Gördüğünüz gibi buradaki alan bir basınç odası. Şu anda Uzay Oteli'nin oldukça sessiz ve konforlu olan uyuma alanındayız. Uzandığınız zaman yer çekiminin olmamasını gerçekçi bir şekilde deneyimleyebiliyorsunuz. Böylesi bir duyusal deneyim sunmak için içeriye uçan yastıklar, çalar saat ve terlikler koyduk. Herkesin bu ilginç ve inanılmaz uyku deneyiminin tadını çıkarabilmesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Ziyaretçiler ise uzun bekleme süresine rağmen uzay otelinde olmaktan memnun olduklarını dile getirirken, ziyaretçilerden biri, "Yaklaşık bir saat bekledim. Bir astronomi aşığı olarak Çin'in Tiangong-2 uzay laboratuvarından ilham alan Uzay Oteli'ne adım atmaktan gurur duyuyorum. Sanki uzaydaymışım gibi hissettim. Ne kadar havalı" dedi.

Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu
Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu
Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu
Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çin'in Tiangong Uzay İstasyonu'ndan ilham alınarak hazırlanan Uzay Oteli ilgi odağı oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz 22:28 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz Melih Gökçek'in de paylaştığı ormana dronla alev püskürtme videosuna Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yalanlama 21:45 Melih Gökçek'in de paylaştığı ormana dronla alev püskürtme videosuna Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yalanlama Marmaris yangınında ölen Şahin Akdemir'ın babası konuştu: Askerde PKK saldırısına uğradı, onlar yiyemedi 20:43 Marmaris yangınında ölen Şahin Akdemir'ın babası konuştu: Askerde PKK saldırısına uğradı, onlar yiyemedi
Son Dakika: Türkiye'de 30 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 69 kişi vefat etti, 22 bin 83 yeni vaka tespit edildi 20:16 Son Dakika: Türkiye'de 30 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 69 kişi vefat etti, 22 bin 83 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Konya'da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü, evleri ateşe verildi 19:33 Son Dakika: Konya'da bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldürüldü, evleri ateşe verildi Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Yiğit Marcus Aral için öldürmeye teşebbüsten 34 yıl hapsi istendi 18:40 Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Yiğit Marcus Aral için öldürmeye teşebbüsten 34 yıl hapsi istendi
Manavgat'ta çiftliği yandığı için felç geçirdiğini söyleyen Tuğba Özay'dan haber var 18:02 Manavgat'ta çiftliği yandığı için felç geçirdiğini söyleyen Tuğba Özay'dan haber var İYİ Partili Arzu Önşen, yangın mağduru adamın evine giremedi! Kapıdan çeviren vatandaş: Benim için yapacağınız bir şey yok 17:32 İYİ Partili Arzu Önşen, yangın mağduru adamın evine giremedi! Kapıdan çeviren vatandaş: Benim için yapacağınız bir şey yok
Advertisement