Çin, Qinghai-Tibet Platosu'nda Yeni Ulusal Parklar Kuracak - Son Dakika

Çin, Qinghai-Tibet Platosu'nda Yeni Ulusal Parklar Kuracak

23.05.2022 16:21
Çin, Qinghai-Tibet Platosu'nda Yeni Ulusal Parklar Kuracak

BEİJİNG, 23 Mayıs (Xinhua) -- Çin Ulusal Ormancılık ve Çayır İdaresi Pazar günü, bu yıl Qinghai-Tibet Platosu'nda ve Yangtze Nehri ile Sarı Nehir havzalarında bir dizi yeni ulusal park kurulacağını bildirdi.

BEİJİNG, 23 Mayıs (Xinhua) -- Çin Ulusal Ormancılık ve Çayır İdaresi Pazar günü, bu yıl Qinghai- Tibet Platosu'nda ve Yangtze Nehri ile Sarı Nehir havzalarında bir dizi yeni ulusal park kurulacağını bildirdi. İdareye göre, Çin yıllarca süren çabalar sayesinde tipik karasal ekosistem türlerinin yüzde 90'ını etkili bir şekilde korudu ve 300'den fazla nadir ve nesli tükenmekte olan yabani hayvan ve bitkinin vahşi popülasyonunu artırdı. Çin'in ulusal parkların çevresinde kurulu bir doğa koruma sisteminin oluşumunu hızlandıracağını belirten İdare, devlet korumasındaki önemli yaban hayatı türlerinin yüzde 80'inden fazlası ve habitatlarının etkin koruma altında olacağını da kaydetti.

YORUMLAR
500
Yağmurdan kaçmak için sığındıkları binadan düşen parçalar 8 kişinin ölümüne neden oldu Yağmurdan kaçmak için sığındıkları binadan düşen parçalar 8 kişinin ölümüne neden oldu Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin, Qinghai-Tibet Platosu'nda Yeni Ulusal Parklar Kuracak - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement