ABD'yi kızdıracak hamle! Çin, Rusya'ya asker gönderiyor - Son Dakika

ABD'yi kızdıracak hamle! Çin, Rusya'ya asker gönderiyor

17.08.2022 14:34
ABD'yi kızdıracak hamle! Çin, Rusya'ya asker gönderiyor

Çin Savunma Bakanlığı; Hindistan, Belarus ve Tacikistan'ın da katılacağı ortak tatbikat için Rusya'ya asker göndereceklerini açıkladı.

Çin, ortak tatbikat gerekçesiyle Rusya'ya asker gönderecek. Çin Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada tatbikatlara katılımın güncel bölgesel ve uluslararası durum ile bağlantılı olmadığı belirtildi.

Hindistan, Belarus ve Tacikistan'ın da katılacağı ortak tatbikatın devam eden iş birliği anlaşmasının bir parçası olduğunun vurgulandığı açıklamada, "Amaç, katılımcı ülkelerin orduları ile pratik ve dostane işbirliğini derinleştirmek, katılan taraflar arasındaki stratejik ortaklığı geliştirmek ve çeşitli güvenlik tehditlerine yanıt verme yeteneğini güçlendirmektir" denildi.

Çin ve Rusya'nın katıldığı ortak tatbikatlar geçtiğimiz yıllarda da yapılmıştı.

YORUMLAR
500
Rusya'dan kaçtığı söylenen ünlü spiker Şanlıurfa'da ortaya çıktı Rusya'dan kaçtığı söylenen ünlü spiker Şanlıurfa'da ortaya çıktı Bisikletlerin kauçuk lastik ve parçalarına ilişkin ithalat önlemi devam edecek Bisikletlerin kauçuk lastik ve parçalarına ilişkin ithalat önlemi devam edecek TBMM Başkanı Şentop, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesinde konuştu Açıklaması TBMM Başkanı Şentop, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesinde konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa ABD'yi kızdıracak hamle! Çin, Rusya'ya asker gönderiyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement