Çin, Sel Yardımları İçin 500 Milyon Yuan Ayırdı - Son Dakika

Çin, Sel Yardımları İçin 500 Milyon Yuan Ayırdı

21.05.2022 16:57
Çin, Sel Yardımları İçin 500 Milyon Yuan Ayırdı

BEİJİNG, 21 Mayıs (Xinhua) -- Çinli yetkililer Cumartesi günü, Çin'in bu yılın sel mevsiminde yapılacak mücadeleler için 500 milyon yuan (yaklaşık 74 milyon ABD doları) ayırdığını söyledi.

BEİJİNG, 21 Mayıs (Xinhua) -- Çinli yetkililer Cumartesi günü, Çin'in bu yılın sel mevsiminde yapılacak mücadeleler için 500 milyon yuan (yaklaşık 74 milyon ABD doları) ayırdığını söyledi. Ayrılan bu kaynak Çin Maliye Bakanlığı ile Su Kaynakları Bakanlığı tarafından ortaklaşa karşılandı. Su Kaynakları Bakanlığı sel kontrol altyapısının sağlanması, güvenlik risklerinin bertaraf edilmesi ve afet yardım tatbikatlarının yapılması da dahil olmak üzere potansiyel sellere karşı hazırlık seviyesinin yükseltilmesi çağrısında bulundu. Çin, şiddetli sağanakların ülkenin güney kesimlerini vurduğu Mayıs ayının başından bu yana sel kontrolü amacıyla çeşitli acil durum müdahale çalışmaları başlattı.

YORUMLAR
500
Çin'de Sel ve Kuraklık Yardımı İçin İhtiyati Tedbirler Alınacak Çin'de Sel ve Kuraklık Yardımı İçin İhtiyati Tedbirler Alınacak Çin'in Otomobil Endüstrisi Ocak-Mayıs Döneminde Hızlı Yatırım Büyümesi Kaydetti Çin'in Otomobil Endüstrisi Ocak-Mayıs Döneminde Hızlı Yatırım Büyümesi Kaydetti Swıft: Rmb, Küresel Ödemelerde Payını Artırdı Swıft: Rmb, Küresel Ödemelerde Payını Artırdı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin, Sel Yardımları İçin 500 Milyon Yuan Ayırdı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement