Son Dakika Haberleri: Çin, Ünlüleriyle ''olimpiyatlara 100 Gün Kala'' Kutlaması Düzenledi

Çin, Ünlüleriyle ''olimpiyatlara 100 Gün Kala'' Kutlaması Düzenledi

12 yıl önce

Çin, 8 -24 Ağustos 2008'de Pekin'de Yapılacak Yaz Olimpiyat Oyunları'na 100 Gün Kala, Çeşitli Etkinlikler Düzenledi.

Çin, Ünlüleriyle ''olimpiyatlara 100 Gün Kala'' Kutlaması Düzenledi, System.String[]
Çin, 8-24 Ağustos 2008'de Pekin'de yapılacak Yaz Olimpiyat Oyunları'na 100 gün kala, çeşitli etkinlikler düzenledi.

2008 Pekin olimpiyat oyunları ve engelliler olimpiyat oyunları hazırlıklarını sürdüren Çin, olimpiyatlara 100 gün kala, Çinli sinema ve sanat ünlülerinin katıldığı olimpiyat şarkısı ödül töreniyle farklı bir kutlama yaptı. Jackie Chan, Emil Chau, Wang Lee-Hom, Gigi Leung, Liu Dehua gibi ünlerin de bulunduğu programda yaklaşık 100 şarkıcı olimpiyatlar için bestelenen şarkıları seslendirdi. Pekin İş Halk Kültür Sarayı'nda dün akşam düzenlenen tören, Çin televizyonlarından da canlı yayınlandı. İzleyiciler, 30 olimpiyat oyunları ve 10 da engelliler olimpiyat oyunları için seçilen şarkılarla coştu. Uygur milliyetinden Erfan Arslan (9) da çocuklarla beraber şarkı söyledi. Şarkıcılar toplu olarak Pekin Olimpiyatları şarkısı olan ''Pekin'e hoş geldiniz (Beijing Huan Ying Ni)'' şarkısını seslendirdi. Sonrasında ise Çince adı Chen Long olan Jackie Chan, ''Biz hazırız'' şarkısını söyledi. Gecede Chris Babia'nın bestelediği, Huang Xiaomao'un yazdığı ''Tutkunun ateşini yak, rüyayı paylaş'', Emil Chau'nun bestelediği ve Lam Jik'in yazdığı ''Ben bir yıldızım'' ile Chen Ying tarafından yazılan ve bestelenen '' Gülümse Pekin'' şarkıları da söylendi.

Tören öncesi ödülünü alan Jackie Chan, olimpiyatların yaklaştığını, tebessüm, hoş geldin ve sıcaklıklarını herkese göstermeye çok az kaldığını ifade etti. Olimpiyat meşalesinin Hong Kong ayağında meşale taşıyıcı olacak şarkıcı Liu Dehua ise olimpiyatlar nedeniyle duyduğu mutluğu ifade etti.
Haber Yayın Tarihi : 01.05.2008 06:32 Kaynak: CHAÇığ kütlesinde tehlikeli selfie! Avladıkları kirpilerle verdikleri poz pahalıya patladı! Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi