Son Dakika Haberleri: Çınaraltı Sohbetleri

Çınaraltı Sohbetleri

9 ay önce

Lüleburgaz ilçesinde "Çınaraltı Sohbetleri"nin 2.'si düzenlendi.

Çınaraltı Sohbetleri, System.String[]
Lüleburgaz ilçesinde "Çınaraltı Sohbetleri"nin 2.'si düzenlendi.

Zübeyde Hanım Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe, oyuncu Meltem Cumbul ile Atatürk'ün akrabası Selin Söğütlügil katıldı.

Söğütlügil, burada yaptığı konuşmada, kadının bir dünya olduğunu söyledi.

Kadının her rengi, her sesi ve her mevsimi içinde barındırdığını belirten Söğütlügil, "Esenlik ve özgürlük içerisinde bir Türk kadını olarak burada bulunuyorsak bunu her şeyden önce Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz." dedi.

Atatürk'ün kadına verdiği değerin her zaman takdir edildiğini ifade eden Söğütlügil, kadınlara gereken saygı ve sevginin gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Türk kadını olmanın kadınlığın en büyük ayrıcalığı olduğuna dikkat çeken Söğütlügil, "Kadın yılmadan her nefeste yeniden doğuştur. Omuzlarında yükü ile bir çile, çilesiyle en güçlü münevverdir. Aynı zamanda kadın ilaçtır. Yılmayan gayretler son bulmayan umut, inanç dolu o saf gönül en çok Türk kadınındır. Üç kıta da yaşadım bizim kadınımız gibi hiçbir yerde yok. Bunu nereye gitsem hissediyorum." diye konuştu.

Cumbul ise, Lüleburgaz da bulunmaktan ve sohbetlere katılmaktan büyük bir keyif aldığını dile getirdi.

Yaklaşık iki saat süren programın ardından Belediye Başkanı Murat Gerenli, Söğütlügil ve Cumbul'a çiçek takdim etti.Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Eski Sevgiliye "Yeniden Birlikte Olalım" Israrının Bedelini Canıyla Ödedi