Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Cinayet Güvenlik Kamerası Görüntülerinden Çözüldü - Son Dakika

Cinayet Güvenlik Kamerası Görüntülerinden Çözüldü

Muğla'da, beş gün önce, bir çöp konteynerinin yanına atılmış olarak ölü bulunan 25 yaşındaki Ozan İlhan'ın katil zanlısı olduğu ileri sürülen M.D. (37) güvenlik kameraları sayesinde yakalanıp, tutuklandı.

Cinayet Güvenlik Kamerası Görüntülerinden Çözüldü
03.01.2012 - 13:27,

Muğla'da, beş gün önce, bir çöp konteynerinin yanına atılmış olarak ölü bulunan 25 yaşındaki Ozan İlhan'ın katil zanlısı olduğu ileri sürülen M.D. (37) güvenlik kameraları sayesinde yakalanıp, tutuklandı. Cesedi, taşımasına yardım ettiği ileri sürülen kardeşi H.D. (35) ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Geçen 30 Aralık sabahı, Muğla Devlet Hastanesi'nde görevli bir hemşire, lüks villalarının bulunduğu Karabağlar Yaylası Yolu üzerinde, yerde hareketsiz yatan bir kişi olduğunu farkedip, durumu 112 Acil Servisi'ne bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, başında ve ellerinde sert bir cisimle vurulması neticesinde oluşmuş kesikler, vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri bulunan ve ön dişleri kırık olan erkeğin öldüğünü belirledi. Olay yerine, polis ekipleri çağrıldı. Polisin, altında eşofman, üzerinde tişört ve ceket bulunan, atkılı erkeğin ceplerinde yaptığı aramada, kimliğini belirtir bir belgeye rastlanmadı. Başka bir yerde darp edildikten sonra buradaki çöp konteynerinin yanına atıldığı anlaşılan genç erkeğin cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Muğla Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

OTOBÜSTEN İNDİRİLMİŞ

Polis, cesedin kime ait olduğunun tespiti için çevredeki inşaatlarda çalışan işçiler ile yakındaki Muğla Yeni Sanayi Sitesi'ndeki esnafla görüştü. Ancak, cesedi teşhis eden çıkmadı. Bunun üzerine kent dışından gelen biri olabileceği düşüncesiyle çalışmalarını otogarda sürdüren polis, ölen kişinin Ozan İlhan (25) olduğunu belirledi. Geçen 29 Aralık'ta Ankara'ya gitmek üzere üzere Marmaris'ten otobüse bindiği belirlenen İlhan'ın aşırı alkollü olduğu için Muğla'da otobüsten indirildiği ortaya çıktı. Otobüs firması yetkililerinin, sabah, ayılması halinde başka bir otobüse bindirme sözü verdiği öğrenilen İlhan'ın, sinirlenip, başını duvarlara ve bir banka vurduğu, bu nedenle ön dişlerinin kırıldığı anlaşıldı. Çevredekilerin yardım önerisini reddeden İlhan'ın, daha sonra Yeni Sanayi Sitesi'ne doğru giderek, uzaklaştığını tespit edildi.

SPATULAYLA ÖLDÜRÜLMÜŞ

Polis, sanayi sitesindeki üç işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerden İlhan'ın, sanayi sitesinde alüminyum doğrama atölyesi işleten M.D'nin peşinden gittiği belirlendi. Bunun üzerine polis, dün (pazartesi) saat 16.00 sıralarında, işyerine gittiği M.D'yi tedirgin davranışları üzerine gözaltına aldı. M.D., polisteki sorgusunda suçunu itiraf edip, İlhan'ı başına spatulayla vurarak öldürdüğünü itiraf etti. M.D. sorgusunda, İlhan'ın olay günü yolda yanına gelip sigara istediğini belirterek, "Sigara vermediğim gibi yanımdan kovaladım. Peşimdem işyerime kadar geldi. İçeri girip, yine sigara istedi. Bunun üzerine yine kovdum. Sinirlenip, masadaki spatulayı alıp, bana saldırdı. Boğuşma sırasında elindeki spatulayı alıp, başına vurdum. Yere düşüp, öldü. Kardeşim H.D'yi arayıp, yardım istedim. Birlikte cesedi otomobilime koyup, yaklaşık 500 metre ilerdeki çöp konteynerinin yanına attık dedi. M.D'nin ifadesi üzerine polis, kardeşi H.D'yi de gözaltına aldı.

Polisteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen iki kardeşten M.D. tutuklandı, H.D. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Cinayet Güvenlik Kamerası Görüntülerinden Çözüldü - Son Dakika


Advertisement