Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu - Son Dakika

Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu

12.01.2012 15:26
Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, 19 Haziran 2010'da Muğla Peyzaj Mimarları Odası Başkanı 37 yaşındaki Hülya Yolcubal'ın evinin önünde tabancayla öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu yargılanan 57 yaşındaki yazar Cihan Oskay, 'reddi hakim' talebinde bulundu.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, 19 Haziran 2010'da Muğla Peyzaj Mimarları Odası Başkanı 37 yaşındaki Hülya Yolcubal'ın evinin önünde tabancayla öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu yargılanan 57 yaşındaki yazar Cihan Oskay, 'reddi hakim' talebinde bulundu. Mahkeme heyeti Oskay'ın bu talebini reddedip, dosyayı usul yönünden incelenmek üzere 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki bugün 8'ncisi görülen duruşmaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Cihan Oskay, sanık vekili avukat Kemal Ertuğrul, Yolcubal'ın avukatı Rıza Bengi, babası Necdet Yolcubal, kardeşleri Reyhan ve Gökhan Yolcubal katıldı.

Bir önceki duruşmada son savunmasını yapmak isteyen Oskay, bu kez ise 'reddi hakim' talebinde bulundu. Beş sayfalık savunma hazırlayan Oskay, duruşmalar süresince savcının ve mahkeme heyetinin savunma hakkını kısıtladığını, gösterdiği dört tanıktan sadece birinin dinlenmesine izin verildiğini ileri sürdü. Savunma ve ispat hakkının engelendiğini ve cinayetle ilgili taleplerinin yok sayıldığını da idda eden Oskay, "Savcı ve mahkemenin bu yaptıkları yargısız infazdır ve kutsal savunma hakkına vicdana uymamaktadır. Hülya'yı terör örgütü ve çetenin öldürdüğüne yönelik iddialarım ve olayda kullanıldığını iddia ettiğim tabanca araştırılmadı. Burada adil yargılanmam söz konusu değildir. Ayrıca duruşmalar sonrasında incelemem için tutanaklar tarafıma verilmedi" dedi.

SAVCIDAN SUÇ DUYURUSU

Savcı Güngör Uçar, sanık Oskay'ın kendisine "hakarette bulunup, iftira attığı" gerekçesiyle Muğla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasını istedi. Savcının isteği tutanaklara geçirildi.

Mahkeme heyeti, Oskay'ın reddi hakim talebinin reddine, tutukluluk halinin devamına karar vererek dava dosyasının incelenmek üzere usul yönünden bir hafta içinde iade edilmek üzere Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verip, duruşmayı erteledi.

"SABIRLA ADALETİ BEKLİYORUZ"

Son iki duruşmaya karar verilecek düşüncesi ile geldiklerini ancak Oskay'ın her duruşmada davayı uzatmak için çeşitli bahaneler ile sürdüğünü belirten baba Necdet Yolcubal adliye çıkışında, "Her duruşmada çocuklarımla birlikte yeniden ölüyoruz. Eşim ise duruşmalara gelme gücünü artık kendisinde bulamıyor. Tek isteğimiz bir an önce adaletin yerini bulması" dedi.

NELER OLMuşTU

Muğla Peyzaj Mimarlar Odası Başkanı Hülya Yolcubal, 17 Haziran 2010 tarihinde, Bodrum'daki evinin önünde gece yarısı uğradığı silahlı saldırıda, 5'i göğsüne, 2'si başına, 2'si de omzuna isabet eden kurşunlarla yaşamını yitirmişti. Olayın ardından cinayet zanlısı olarak İstanbul'da yakalanan Cihan Oskay, tutuklanmıştı. Cihan Oskay'ın kendisinden ayrılmak istediği için Yolcubal'ı öldürdüğü öne sürülmüştü. - Muğla

Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu
Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu
Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu
Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu
Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cinayet Sanığı Oskay, Reddi Hakim Talebinde Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Yeni Aslan Cicaldau turp gibi çıktı! Kulübün efsanesi Hagi'ye de bir mesaj yolladı 14:20 Yeni Aslan Cicaldau turp gibi çıktı! Kulübün efsanesi Hagi'ye de bir mesaj yolladı Çocukların çığlığı yürek parçaladı! Anne ve babalarından şiddet gören çocuklar, kilit altında tutulup, işkence edilmiş 14:02 Çocukların çığlığı yürek parçaladı! Anne ve babalarından şiddet gören çocuklar, kilit altında tutulup, işkence edilmiş 17 yıl sonra Ben Affleck ile öpüşme pozunu paylaşan Jennifer Lopez beğeni topladı 13:58 17 yıl sonra Ben Affleck ile öpüşme pozunu paylaşan Jennifer Lopez beğeni topladı
Son Dakika: Atatürk Orman Çiftliği'nde korkutan yangın! 1 kişi kundaklama iddiasıyla gözaltına alındı 13:53 Son Dakika: Atatürk Orman Çiftliği'nde korkutan yangın! 1 kişi kundaklama iddiasıyla gözaltına alındı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vakaları düşürmenin tek yolu devletin kısıtlama uygulaması ve halkın maske, mesafe önlemlerine uyması 13:27 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vakaları düşürmenin tek yolu devletin kısıtlama uygulaması ve halkın maske, mesafe önlemlerine uyması Şehrin ortasında güpegündüz fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırmadan, bir araçtan inip diğerine bindiler 11:51 Şehrin ortasında güpegündüz fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırmadan, bir araçtan inip diğerine bindiler
Maske takmayan kadın, ''Yaz cezamı'' diyerek polislere direndi! Şimdi, bin 50 lira ceza ödeyecek 11:15 Maske takmayan kadın, ''Yaz cezamı'' diyerek polislere direndi! Şimdi, bin 50 lira ceza ödeyecek İzmir'de korkunç kaza! Otomobilin metro inşaatına düşmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı 11:05 İzmir'de korkunç kaza! Otomobilin metro inşaatına düşmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı
Advertisement