Cinayetten Beraat Eden Hava Korsanı Yeniden Tutuklandı - Son Dakika

Cinayetten Beraat Eden Hava Korsanı Yeniden Tutuklandı

Ankara seferini yapan THY'nin 'Gaziantep' adlı uçağını 1998'de kızının oyuncak pandasıyla kaçırmaktan sabıkalı hava korsanı 44 yaşındaki Mehmet Dağ, 2007'de müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıp beraat ettiği cinayet davasının Yargıtay tarafından bozulması üzerine tutuklandı.

Cinayetten Beraat Eden Hava Korsanı Yeniden Tutuklandı, System.String[]

Ankara seferini yapan THY'nin 'Gaziantep' adlı uçağını 1998'de kızının oyuncak pandasıyla kaçırmaktan sabıkalı hava korsanı 44 yaşındaki Mehmet Dağ, 2007'de müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıp beraat ettiği cinayet davasının Yargıtay tarafından bozulması üzerine tutuklandı. Hava korsanının öldürdüğü gencin annesi 57 yaşındaki Hürü Dağdanaşar, tutuklama kararı üzerine oğlunun mezarına koşup, "Oğlum gözünaydın katilin tutuklandı. Rahat uyu" diye ağladı.


Hava korsanı Mehmet Dağ, Şakirpaşa Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi'ndeki Standart Boru Sanayi Şirketi'nin ortağı olan ağabeyi 50 yaşındaki Sezai Dağ ile aralarında anlaşmazlık bulunan ortakları 29 yaşındaki Murat Dağdanaşar ve 44 yaşındaki Ali Oğul'un 13 Ekim 2006'da uzlaşma görüşmesine katıldı.


Çıkan kavgada Murat Dağdanaşar tabancayla vurulup öldürüldü, babası 51 yaşındaki Halit ise yaralandı. Katil zanlısı olarak hava korsanı Mehmet Dağ tutuklandı.


Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, yaklaşık 9 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen hava korsanı Dağ, öldürme ve yaralama suçlamasını kabul etmedi. Ortaklıktan ayrılmak isteyen Murat ile görüşmeye gittiklerini iddia eden Dağ, "Başka bir işyerinde bizi bekliyorlardı. İşyeri sahibinin tanık olmasını istedi. Ben de 'Ben namussuz muyum?' diyince 'Evet öylesin' dedi. Çıkan kavgada babası Halit silahını çekip 'adam öldürürüm' diyince silahı almak için boğuştuk. Bu sırada silah patladı. Murat yere düştü.


Halit'in elini bükerek silahı aldım, kendimi korumak için bir el yere, bir el de havaya ateş ettim" dedi.


Olayda yaralanan Halit Dağdanaşar ise kendisini yaralayan ve oğlunu öldüren kişinin Mehmet Dağ olduğunu söyledi.


Mahkeme Savcısı Mustafa Gökay'ın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istediği Dağ, cinayetten delil yetersizliğinden beraat etti. 'Ruhsatsız silah ve yaralamadan' ise 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Baba Halit Dağdanaşar hakkında ise "Oğlunu öldürmekten" ek dava açılmasına karar verildi.


Yargıtay 1. Ceza Dairesi, mahkeme heyetinin eksik soruşturma ile Dağ'a verilen beraat kararını 15 Şubat 2010'da bozdu.


MAHKEME BAŞKANI DAVADAN ÇEKİLDİ


Yargıtay'ın bozma kararı üzerine hava korsanı Dağ yeniden yerel mahkemede yargılanmaya başladı. Bu arada, Dağ'ın beraatine ve baba Dağdanaşar'a suç duyurusunda bulunulmasına karar veren mahkeme başkanı ile bir üye davadan çekildi. Katil zanlısı hava korsanı Mehmet Dağ, yeniden yargılandığı yerel suçlamayı yine kabul etmedi. Mahkeme Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, cinayetin uzaktan atış sonucu meydana geldiğini, tek silah tabancanın kullanılması ve Dağ'ın elinde atış atıkların rastlandığını


belirterek Dağ'ın tutuklanıp müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Oğlunu öldürmekten ek dava açılan baba Halit Dağdanaşar'ın ise beraatini talep etti. Dağ tutuklanırken, duruşma karar için ertelendi. Katil zanlısının tutuklanması üzerine oğlu öldürülen eşi de yaralanan Hürü Dağdanaşar, oğlunun Asri Mezarlık'taki mezarına koştu. Acılı anne, oğlunun mezarına sarılıp, ağıtlar yakarak, "Oğlum gözün aydın katilin tutuklandı. Adalet yerini buluyor. Rahat uyu yavrum" diyerek ağladı.


Acılı anne, katil zanlısını azmettiren Sezai Dağ ile Ali Oğul'un da tutuklanıp cezalandırılmasını istediğini belirterek, "Oğlumu tuzağa düşürüp öldürdüler. Oğlumun 8 yaşındaki oğlu Tuna babasının öldüğünü hala bilmiyorum. Söyleyemedik. İstanbul'da olduğunu geleceğini biliyor" diyerek kendilerine bu acıyı yaşatan katil zanlısının en ağır cezaya çarptırılmasını istedi. Dağ, geçtiğimiz yıl da öz kızana cinsel istismardan yargılandı ve delil yetersizliğinden beraat etti. - ADANA


Son Dakika

Canlı yayında söylediği sözler başını yaktı! Taha Duymaz'ın 1 milyonluk Instagram hesabı kapatıldı Adını Feriha Koydum'un Cansu'sunun geçirdiği değişim göz kamaştırdı Aleyna'dan reklam ücretine dudak uçuklatan zam Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Sibel Can'ın yıllar önce sünnet düğününde dansözlük yaptığı görüntüler ortaya çıktı Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı Jelene Karleusa'nın Türkiye göndermeli paylaşımına yorum yağdı Mehmet Ali Erbil'den duygulandıran sözler: Keşke hiç servetim olmasaydı da sağlığım olsaydı