Cinealta F55 ile Çekilen Dheepan Filmine Altın Palmiye - Son Dakika

Cinealta F55 ile Çekilen Dheepan Filmine Altın Palmiye

05.06.2015 19:17
Cinealta F55 ile Çekilen Dheepan Filmine Altın Palmiye, System.String[]

Sony CineAlta F55 kamerayla çekilen "Dheepan" 68. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazandı.

-

Fransız yönetmen Jacques Audiard, görüntü yönetmenliğini Eponine Momenceau'nun gerçekleştirdiği "Dheepan" filmi ile Cumartesi gecesi düzenlenen 68. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazandı. Sony CineAlta F55 ile çekilen ödüllü film, eski bir Tamil Tiger gerillasının Fransa'da yeni bir yaşam arayışını anlatıyor. Audiard'ın filmi "Dheepan" dünya genelinde Ağustos 2015'te gösterime girecek. Bu ödül, Audiard'ın Cannes'da aldığı ikinci ödül. Yönetmenin, "A Prophet" adlı uzun metrajlı filmi 2009 yılında Büyük Ödülü kazanmıştı.


Filmin görüntü yönetmeni Eponine, Sony F55'i kullanarak son derece gerçekçi cilt tonu ve renkler elde etti. Tüm çekimler elde gerçekleştirildiğinden Eponine, bu kompakt ve hafif kamerayı tercih ettiği için çok memnun kaldı.


Bu yılla birlikte, iki yıl üst üste Altın Palmiye ödülünü Sony CineAlta ile çekilen filmler kazanmış oldu. Geçen yıl da görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki'nin yaptığı ve F65 ile çekilen "Kış Uykusu" filmiyle Nuri Bilge Ceylan, Altın Palmiye Ödülünü kazanmıştı.


Bu yıl, Sony CineAlta ile çekilen birçok film çeşitli Cannes seçmelerine dahil oldu. Bunlardan bazıları şöyle:


· Görüntü yönetmenliğini Claire Mathon'ın yaptığı ve F55 ile çekilen Maïwenn filmi "Mon Roi", Resmi seçki kategorisinde yer aldı ve filmin başrol oyuncusu Emmanuelle Bercot En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.


· Görüntü yönetmenliğini Christophe Beaucarne'ın yaptığı ve F65 ile çekilen Jaco Van Dormael filmi "Le nouveau testament", Quinzaine des Réalisateurs kategorisinde yarıştı.


· Görüntü yönetmenliğini Sylvain Verdet'in yaptığı ve F55 ile çekilen Clement Cogitore filmi "Ni le ciel ni la terre" Semaine de la critique'e katıldı.


· Görüntü yönetmenliğini Bruno Romiguière'nin yaptığı ve F55 ile çekilen Mathieu Vadepied filmi "La Vie en Grand", La Semaine de la critique'in kapanışını yaptı.


· Görüntü yönetmenliğini Thomas Favel'ın yaptığı ve F65 ile çekilen Benoit Forgeard filmi "Gaz de France" ACID'te sunuldu.


· Luc Jacquet tarafından yönetilen ve F55 ile çekilen "La Glace et Le Ciel" festivalin kapanış filmiydi.
Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Cinealta F55 ile Çekilen Dheepan Filmine Altın Palmiye
Cinealta F55 ile Çekilen Dheepan Filmine Altın Palmiye

Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Cinealta F55 ile Çekilen Dheepan Filmine Altın Palmiye - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü