ÇİNKO MADENİNDE GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİLER ÇIKARILDI - Son Dakika

ÇİNKO MADENİNDE GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİLER ÇIKARILDI

20.11.2022 21:06

ADANA'nın Tufanbeyli ilçesindeki çinko madeninde kontrollü olarak dinamit patlatılması sonucu işçiler Muhammet Arslan (47) ile Kerim Coşkunca (41) göçük altında kaldı.

ADANA'nın Tufanbeyli ilçesindeki çinko madeninde kontrollü olarak dinamit patlatılması sonucu işçiler Muhammet Arslan (47) ile Kerim Coşkunca (41) göçük altında kaldı. Toprak yığının altından çıkarılan işçiler, hastaneye kaldırıldı.

İlçeye bağlı Akçal Mahallesi'nde faaliyet gösteren çinko madeninde çalışan işçiler, kontrollü olarak dinamit patlattı. Bu sırada cep olarak adlandırılan bölgeye ulaşamayan işçiler Muhammet Arslan ile Kerim Coşkunca oluşan göçüğün altında kaldı. İşçilerin ihbarıyla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İşçilerin de destek verdiği çalışmayla Arslan ve Coşkunca göçük altından çıkarıldı. İlk müdahalelerinin ardından Tufanbeyli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçiler, daha sonra Kozan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavi altına alınan işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi. Jandarma olayla ilgili çalışma başlattı. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
41 hırsızlık olayının şüphelileri jandarmadan kaçamadı 41 hırsızlık olayının şüphelileri jandarmadan kaçamadı Kayseri'de 97 bin 225 metre haberleşme ve enerji nakil kablosu çalan 3 zanlı yakalandı Kayseri'de 97 bin 225 metre haberleşme ve enerji nakil kablosu çalan 3 zanlı yakalandı Kayseri'de 97 bin 225 metre haberleşme ve enerji nakil kablosu çalan 3 zanlı yakalandı Kayseri'de 97 bin 225 metre haberleşme ve enerji nakil kablosu çalan 3 zanlı yakalandı

Son Dakika Güncel ÇİNKO MADENİNDE GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİLER ÇIKARILDI - Son Dakika


Advertisement