Son Dakika Haberleri: Erdoğan'ın Ziyaretinden 1 Hafta Sonra Çipras'tan Müftülük Atağı

Erdoğan'ın Ziyaretinden 1 Hafta Sonra Çipras'tan Müftülük Atağı

10 ay önce

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Batı Trakya'da müftüler konusunda Yunanistan'ın bazı adımlar atacağının işaretini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçen hafta Yunanistan'a gerçekleştirdiği ziyarette gündeme getirdiği, Batı Trakya'daki Müslüman azınlıklara Yunanistan tarafından atanan müftüler konusunda, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'tan önemli bir açıklama geldi. Çipras, Batı Trakya'da müftüler konusunda Yunanistan'ın bazı adımlar atacağının sinyalini verdi.

"DURUM DEĞİŞMELİ"

Yunanistan Başbakanı Çipras, AB zirvesinden sonra yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın atadığı müftüler konusunda bazı adımlar atması gerektiğini savundu ve bu durumun değişmesi gerektiğini vurguladı.


"BİZE YAKIŞMIYOR, ZAMAN İÇİNDE OLACAK"

Çipras, "Bu durum ne bize yakışır, ne de azınlığın kendini rahat hissetmesini sağlar. Bunun ne Türk-Yunan ilişkileri ne de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgisi var. Yarın olacak demiyorum, zaman içinde olacak ama Yunan devletinin tanıdığı dini liderler, azınlık tarafından kuşku ile karşılanmamalı" dedi.

BAKAN DA KONUŞTU

Müftü seçimi konusunda Yunanistan Eğitim Bakanı Kostas Gavroğlu da açıklamalarda bulundu. Yunan parlamentosu televizyonuna açıklama yapan Gavroğlu, "Müftüleri kimlerin seçeceği çok önemli. Patriği İstanbul'daki Rumlar ya da din adamları seçmiyor. Sen Sinod Meclisi üyeleri seçiyor" dedi.
Oyuncu Funda Eryiğit, Can Kırıkları'ndaki Tecavüz Sahnesiyle İlgili İlk Kez Konuştu: Kendimi Kötü Hissettim Manken Marisa Papen'in, Ayasofya'da Soyunduğu Ortaya Çıktı!

Kaşıkçı'nın Ölüm Emri, Skype Üzerinden Verildi: Bu Köpeğin Kafasını Bana Getirin