Son Dakika Haberleri: Cizre'den İnanılmaz Kare

Cizre'den İnanılmaz Kare

5 yıl önce

Şehir ve gençlik yapılanmalarına ağırlık veren PKK, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 'asayiş' birimleri oluşturdu.

Cizre'den İnanılmaz Kare, System.String[]
Terörün bitirilmesi için önemli adımlar atılırken, süreci sabote etmeye yönelik gelişmeler de dikkat çekiyor. Şehir ve gençlik yapılanmalarına ağırlık veren  PKK,  Şırnak'ın  Cizre ilçesinde 'asayiş' birimleri oluşturdu.

Zaman'ın haberine göre; Terör Örgütü'nün kurduğu YDG-H,  Cizre'de askeri görüntüleri andıran bir tören düzenledi.  Abdullah Öcalan'ın fotoğrafı ve  PKK bayraklarının açıldığı törende yüzleri maskeli  PKK'lılar yemin edip sözde asayiş teşkilatının diplomasını aldılar. Daha sonra mahalle ve caddelere inen  PKK'lılar, yol kontrolü yaptı. Lastik yakıp yolu trafiğe kapatan gruba polis müdahale ederek dağıttı. Söz konusu tören  PKK'ya yakınlığıyla bilinen  Dicle Haber Ajansı tarafından da haberleştirildi.


ASAYİŞ BİRİMLERİ OLUŞTURULDU


Türkiye'de yıllardır devam eden terörün bitirilmesi için önemli adımlar atılırken, süreci sabote edecek gelişmeler de dikkat çekiyor. Bunun bir örneği  Şırnak'ın  Cizre ilçesinde yaşandı. Şehir ve gençlik yapılanmalarına ağırlık veren  PKK, ilçede lokal de olsa 'asayiş' birimleri oluşturdu. Örgütün kurduğu Yurtsever Demokratik Gençlik- Hareketi (YDG-H) askeri kurallara göre tören düzenleyip, diploma dağıttı. Üzerinde Öcalan'ın fotoğrafının olduğu siyah kıyafetler giyen ve yüzünü poşuyla kapatan örgüt üyeleri törenden sonra  Nusaybin ve İdil Caddesi üzerinde lastik yakarak yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolleri yaptı. Söz konusu tören  PKK'ya yakınlığıyla bilinen  Dicle Haber Ajansı tarafında da haberleştirildi.
DİPLOMA ALDILAR, YOL KONTROLÜ YAPTILAR


Kendilerini YDG-H üyesi olarak tanıtan bir grup, törenin yapıldığı alanın sözde güvenliğini sağladı. Daha sonra çatışmalarda öldürülen terör örgütü mensupları için saygı duruşu yapıldı. Yüzü kapalı bir  PKK'lı tarafından okunan açıklamada özetle şu ifadeler kullanıldı: "Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında ilan edilen demokratik kurtuluş ve özgür yaşamı inşa hamlesiyle birlikte yılların özgürlük mücadelesi yeni bir sürece girdi. Kürt ve Kürdistan'ın varlığının kabul edilmeye başlandığı bu süreçle birlikte temel mücadele alanının yeni özgür yaşamı inşa etme olacağı kesindir. Bunun ilk ve temel ayağı şüphesiz öz savunmadır. YDG-H olarak öz savunma endeksli asayiş güçlerini oluşturmayı tarihsel bir sorumluluk olarak üstleniyoruz."

Yapılan açıklamanın ardından yüzü kapalı kişilerin isimleri anons edilerek, sözde diplomaları verildi. Daha sonra mahalle ve caddelere inen  PKK'lılar, yol kontrolü yaptı. Lastik yakıp yolu trafiğe kapatan gruba polis müdahale ederek dağıttı.


Makyajsız Yakalanan Bülent Ersoy, Panik Halinde Koşmaya Başladı Adnan Oktar'dan İsrail'e Skandal Destek: İsrail Polisinin Kendini Koruma Hakkı Var
İsrail Askerinin Namaz Kılan Genci Tekmeleme Anı Kameraya Yansıdı