Cizre Kaymakamı Koca, incelemelerde bulundu - - Son Dakika

Cizre Kaymakamı Koca, incelemelerde bulundu -

Cizre Kaymakamı Koca, incelemelerde bulundu -
Son Güncelleme: 17.12.2013 19:20

Cizre Kaymakamı Şenol Koca, yoğun kar yağışı nedeniyle zarar gören tesislerde incelemede bulundu.

Cizre Kaymakamı Şenol Koca, yoğun kar yağışı nedeniyle zarar gören tesislerde incelemede bulundu

Kaymakam Koca, İlçe Jandarma Komutanı Hikmet Uz, Afet ve Acil Durum (AFAD) görevlileri ve ilgili kurum müdürleriyle Organize Sanayi Bölgesinde kar nedeniyle zarar gören tesisleri gezdi.

Koca, inceleme yaptığı sırada yaptığı açıklamada, bu konuda sadece kaymakamlık olarak değil devletin bütün kurumlarıyla birlikte kardan zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderme yönünde çaba göstereceklerini bildirdi.

Afet kurumu ile jandarma komutanlığı ekiplerince yapılan hasar tespit sonucuna göre yapılacak olan yardımlarla ilgili hukuki çerçevede gereken tüm çalışmaları yapacaklarını belirten Koca, "İnşallah vatandaşımızın zararını gidermek adına elimizden gelen ne varsa devletimizin bütün kurumlarıyla birlikte yerine getireceğiz" dedi.

PVC boru Fabrikası zarar gören Hacı İdris Zeyrek ise kar nedeniyle fabrikanın çatısının yıkıldığını ve kullanılamaz hale geldiğini ifade ederek "50 ailenin ekmek kapısı olan fabrikanın yıkılması ile birlikte 2 milyona yakın bir zararımız oldu. Organize Sanayi Bölgesinde kurulan ilk fabrikaydı ancak şuan kullanılamaz hale geldi. Talepleri yerine getiremediğimiz için müşteriye verilen taahhütlerimizde yanacak. Taahhütlerimizin yanması demek zararımızın ikiye katlanması anlamına geliyor. Yetkililerden burayı afet kapsamına alarak hasarımızın karşılamasını istiyorum" diye konuştu.

Düzova Köyünde 10 bin dönüm arazi üzerinee kurulan serası yağan karla birlikte yıkılan sera sahibi Hacı Hüsnü Babayiğit de 10 bin dönüm arazi üzerinde kurduğumuz seraya yaklaşık 1 milyon lira masraf yaptıklarını belirterek "Aşırı kar yağışı nedeniyle yıkılan seramızda büyük bir zararımız oldu. 300 ton domates elde etmeyi bekliyorduk. 1 milyon 300 bin lira zararımız var. Yetkili mercilerden ricamız burayı afet kapsamına almaları ve mağduriyetimizin giderilmesidir" dedi.

-kar-kış

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cizre Kaymakamı Koca, incelemelerde bulundu - - Son Dakika


Advertisement