Son Dakika Haberleri: Claudio Taffarel: Galatasaray'dan Ayrılmayacağım

Claudio Taffarel: Galatasaray'dan Ayrılmayacağım

5 yıl önce

Galatasaray yardımcı antrenörü Claudio Taffarel, Brezilya Milli Takımı'nda görev alacağını ancak G.Saray'dan ayrılmayacağını duyurdu.

">

Galatasaray kaleci antrenörü Claudio Taffarel, Galatasaray'daki geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarı-Kırmızılı takımda kalacağını belirten Taffarel, Brezilya Milli Takımı'nda da görev yapacağını belirtti.

İşte Taffarel'in sözlerinden satır başları;

"SEZONUN TEMELİ BURADA ATILIYOR"

"Üçüncü farklı yerimizdeyiz. İlk günden itibaren fiziksel antrenmana çok önem vermemiz gerekiyor. Sezonun temelleri burada atılıyor. İtalyan antrenörler bu dönemleri iyi fiziksel antrenmanlarla geçirirler. Takımın taktik, teknik açıdan da gelişmesine çalışıyoruz ama öncelik fiziksel antrenmanlarda."

"PRANDELLI ÇOK CİDDİ"

"Prandelli ve ekibiyle 2001'de, Parma'da futbol oynarken çalışma şansım oldu. Aynı prensiplerle devam ediyorlar. Kendilerinden aldığım izlenim ve konuşmalar, İstanbul'u ve takımı çok sevdiklerini söylediler. Bu takım için önemli. Önemli olan futbolcu grubu tabii ki. Aile ortamı var, arkadaşlık ortamı var. Galatasaray bence Prandelli'yi getirerek doğru bir isim seçti. Prandelli'nin ciddiyeti ve aile ambiansıyla birlikte iyi bir sene geçireceğiz diye düşünüyorum."

"MUSLERA'YI DESTEKLEYECEK BİRİ LAZIMDI"

"İki kalecimiz de aramıza yeni katıldı. Muslera yorgun geldi. Fiziksel durumu zamana ihtiyaç duyuyor. Sinan daha hazır geldi. Muslera önemli bir kaleci ama onun yanında destekleyecek bir isim olması önemliydi. Sinan'ın transferi çok olumlu. İkisiyle beraber bugün çalışmalarımıza başladık."

"Diğer önemli kalecilerimizi unutmamak gerekiyor. Eray'ın en çok ihtiyacı olan şey maç oynamak. Bence 1 sene başka bir takıma gidip düzenli oynamasını onu geliştirecektir. Burada forma şansı bulması kolay değil. Ancak, gidip maç tecrübesi yaşarsa Galatasaray'ın geleceği olacaktır. Şu ana kadar gelişimini en iyi şekilde tamamladı. Elimizde bir de Alperen var. Bizimle sezon boyunca antrenmanlara çıktı. Alperen de iyi yolda. İsmail ise daha çok genç. Onun pişmesi gerekiyor. Tüm kalecilerimiz iyi yolda. Galatasaray'ın kalesi emin ellerde."

"BREZİLYA'DAN TEKLİF ALDIM! İKİ GÖREV BİRDEN..."

"Tabii ki Dunga'ya teşekkür ediyorum. Brezilya Federasyonu'na da teşekkür diyorum. Bana teklif geldi. Ben onlara 'Galatasaray'da çalışmaya devam etmek istiyorum' dedim. Onlar da sorun olmaz dediler. Brezilya'da maç olduğu zaman gelmemi istediler. Prandelli ve Başkanımız ile konuştum, ikisi de olabileceğini söyledi. Taraftarlarımız emin olsun ki ben Galatasaray'da devam ediyorum. Diğer taraftan Milli takıma gitmek çok önemliydi. Bu sene her iki tecrübeyi birlikte götüreceğim."

Haber Yayın Tarihi : 24.07.2014 10:36 

YORUMLAR


500T'de 3 Saat Susuz Kalınca Hayatının Buluşunu Yaptı Akciğerinden Operasyon Geçiren Sevcan Orhan, Yoğun Bakımda Doktor Koca, Avukat Eşini 14 El Ateş Ederek Öldürdü!