Çoban köpeğinin kırılan ayağına platin takıldı - Son Dakika

Çoban köpeğinin kırılan ayağına platin takıldı

17.05.2020 15:05
Çoban köpeğinin kırılan ayağına platin takıldı, System.String[]

MERSİN'in Silifke ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu, ön ve arka sağ ayağı kırılan çoban köpeğinin iki ayağına da platin takıldı.

MERSİN'in Silifke ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu, ön ve arka sağ ayağı kırılan çoban köpeğinin iki ayağına da platin takıldı. Ameliyatı gerçekleştiren ekip, köpeğe 'Çoban Yıldızı' adını verdi.Silifke'de geçirdiği trafik kazası sonucu ön ve arka sağ ayağı kırılan çoban köpeği, bir hayvansever tarafından yol kenarında bulundu. Hayvansever, köpeği tedavi ettirmek için Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi'ne götürdü. Uzman ekipler, yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından köpeğin iki ayağına da platin taktı. Barınağa yolu düşen her can dosta isim vermeyi gelenek haline getiren ekipler, yeni misafire 'Çoban Yıldızı' adını verdi. Ameliyatı başarılı geçen ve durumu gayet iyi olan Çoban Yıldızı, 20 gün sonra tamamen iyileşecek ve yeniden yürüyebilecek. Ekipler, Çoban Yıldızı sağlıklı bir şekilde adım atana kadar bakımına devam edecek. Tamamen iyileştiğinde ise bir çoban tarafından sahiplenilmeyi bekleyecek.Çoban Yıldızı'nın ameliyatını gerçekleştiren Evcil ve Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Veteriner Hekim Mehmet Cücük, bakımevine getirilen ayakları kırık hayvanlar için zorunlu olmadıkça ampute tedavi yöntemini seçmediklerini ifade etti. Tedavi için hiçbir masraftan ve emekten kaçınmadıklarını ifade eden Cücük, 'Silifke ilçemizden 3 tane trafik kazalı vakamız geldi. Bir tanesi göğüs kısmında yaralı. Yarasından irin akıyordu. Bir tanesinin çeşitli yerleri maalesef kesici bir aletle kesilmiş. Yarası kurtlanmıştı. Diğer üçüncüsü sağ ön ve sağ arka ayağında küt kırıklar vardı. Çok uysal bir çoban köpeğimiz. Yaklaşık 3 saatlik operasyon ile kırık bölgeyi sabitleyerek her iki ayağına da platin yerleştirdik. Yoğun bakıma aldık. Gerekli bakımı yapıyoruz. 20 gün sonra o platinleri yerinden alacağız ve sağlığına tamamen kavuşacak. Tamamen sağlığına kavuştuktan sonra ait olduğu yere, bir çobana sahiplendirmeyi düşünüyoruz' dedi.

Bakımevinde gerçekleştirilen tedaviler hakkında da bilgi veren Cücük, 'Biz trafik kazalı hayvanlarımızda organın eksilmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Ampütasyonu 15-20 dakika sürebilir ama biz bunu yapmıyoruz. Bizim bir köpeğimizin ayağını kurtarmak için günlerce uğraştığımız oldu. Biz sokak hayvanlarından yaban hayvanlarına kadar her canlıya yetişiyoruz' diye konuştu.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çoban köpeğinin kırılan ayağına platin takıldı - Son Dakika


Son Dakika

İYİ Parti'de yeni kriz! Disipline sevk edilen Ümit Özdağ, Bahadır Erdem'in FETÖ paylaşımları üzerinden partiyi eleştirdi 11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici