Bir yaşındaki bebeğini işkence ederek öldüren anne tutuklandı: Sevmediğim zaman ısırıyordum - Son Dakika

Bir yaşındaki bebeğini işkence ederek öldüren anne tutuklandı: Sevmediğim zaman ısırıyordum

30.09.2020 00:43

İstanbul'da rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan 1 yaşındaki Hayat bebek yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan anne, bebeğini işkence yaparak öldürdüğü gerekçesi ile tutuklandı. Bebeğini sevmediği zamanlarda ısırdığını, çimdiklediğini söyleyen cani anne; Hayat'ın üzerine düştüğünü ve ayıldığında inlediğini gördüğünü söyledi.

İstanbul'da bir yaşındaki çocuğu Hayat N'yi işkence ile öldürdüğü gerekçesi ile gözaltına alınan annesi Vala B. "Çocuğu kasten öldürmek" suçundan tutuklandı. Babası Ali N. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Anne, çocuğunu sevmediği zamanlarda ısırdığını ve üzerine düşüp ayıldığında bebeğin inleyip sarardığını söyledi.

Sancaktepe'de Suriye uyruklu 1 yaşındaki Hayat Neccar'ın işkence ile öldürülmesi sonrası gözaltına alınan annesi Vala B. ve babası Ali N., emniyet işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildiler. Vala B. ve Ali N., savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi.

"ARAYIP ÇOCUĞUN İNLEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Mahkemedeki sorgusunda çocuğunun öldüğünü soruşturma aşamasında öğrendiğini söyleyen babası Ali N. "Ben duruşmayı beklerken adliye koridorunda eşime çocuğum neden öldü diye sordum. Eşim de çocuk çok kustuğu zaman onu ısırdığını, çimdiklediğini, başı döndüğünü ve çocuğun üstüne düştüğünü, 2-3 dakika kendine gelemediğini söyledi. Ayıldığında çocuğun altında olduğunu ve sarardığını gördüğünü söyledi. Ardından da çocuğun üstünü değiştirip yatağına bırakmış. Ardından da beni arayarak çocuğun inlediğini ve sarardığını söyledi. Ambulans çağırmasını ve hemen geleceğimi söyledim" dedi.

"MORLUKLARIN SEBEBİ, EŞİMİN ÇOCUĞU ÇİMDİKLEMESİDİR"

Taksiye binip eve gittiğini söyleyen Ali N. "Ambulans geldi, çocuğu hastaneye götürdü. Çocuğun üstündeki morlukların sebebi eşimin çocuğu çimdiklemesi ve üstüne düşmesidir. Eşimin çocuğu hiç sevmediğini görmedim. Eşimin çocuğu sevmediğini hiç görmedim ancak burada bana bazen sevdiğini bazen de sevmediğini söyledi. Eşim yuvamı dağıttı, üç çocuğumu mağdur etti. Bizi perişan etti. Bunu neden yaptı bilmiyorum. Eşimin diğer çocuklarımıza şiddet uyguladığını görmedim. Vefat eden çocuğumun üzerindeki yaraları, morlukları, sigara izmariti izlerini görmedim. Nasıl oldu bilmiyorum. Suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.

"BAŞIM DÖNDÜ, ÇOCUĞUN ÜZERİNE DÜŞTÜM"

Çocuğun annesi Vala B. mahkemedeki sorgusunda, "Vefat eden çocuğuma önceki gün mama yaptım. Eşim mamayı yedirdikten sonra çocuğu bana verdi. Ben çocuğu yatırdım, eşim de iş aramaya çıktı. Saat 16.00 gibi çocuk yatağa kustu. Yataktan aldım, yastığı temizledim. Saat 19.00 gibi yeniden kustu. Üstünü değiştirmek için kalktım o anda başım döndü. Çocuğumun üzerine düştüm. Ne kadar çocuğun üzerinde kaldım bilmiyorum. Ben ayıldığımda çocuğun altımda olduğunu gördüm. Sapsarı kesilmişti ve inliyordu. Hemen eşimi aradım. Eşim geldi çocuğu kaptığı gibi kucağına alıp götürdü" dedi.

"SEVMEDİĞİM ZAMAN ÇOCUĞUMU ISIRIYORDUM"

Çocuğu geceleri gördüğünde ondan korktuğunu söyleyen Vala B. "Geceleri gözleri açık gördüğümde çocuktan korkuyordum. Bazen çocuğumu çok seviyordum bazen de hiç sevmiyordum. Ben bilinçsiz şekilde çocuğumu çimdikliyordum. Kendimi kaybettiğimde bunu yapıyordum. Sadece çimdikleme ve ısırma oldu. Çocuğumun karnını ısırdım. Sevmediğim zaman çocuğumu ısırıyordum. Ben bu olayın bu şekilde olduğunu daha önce çok korktuğum için anlatmadım. Eşim hiç tanık olmadı, çocuktaki morlukları görmedi. Bu yüzden eşim hiç anlamadı. Zaten son günlerde böyle davrandım. Ben şu an gerçekleri anlattım. Akıl sağlığı ile ilgili bir rahatsızlığım yok. Son günlerde baş dönmem sık sık oluyordu. Diğer çocuklarıma bu şekilde şiddet uygulamadım. Çok pişmanım. Çok da kalbim ağrıyor. Vicdanım sızlıyor" dedi.

ANNE TUTUKLANDI BABA ADLİ KONTROLLE SERBEST

Mahkeme, anne Vala B'yi "Beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi kasten öldürmek" suçunu işlediği ihtimalini gözeterek tutuklanmasına karar verdi. Baba Ali N. ise mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Ali B'nin, haftada bir gün karakola giderek imza vermesine karar verildi.

Bir yaşındaki bebeğini işkence ederek öldüren anne tutuklandı: Sevmediğim zaman ısırıyordum

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Bir yaşındaki bebeğini işkence ederek öldüren anne tutuklandı: Sevmediğim zaman ısırıyordum - Son Dakika

YORUMLAR (17)
  • KRAL54: HAYVANLAR BİLE SENDEN DAHA MERHAMETLİ ALLAH SİZİ BİLDİGİ GİBİ YAPSIN. ZİNDANDE FARELERİN YANINA ATMAK LAZIM İKİNİZİDE.. BU ADALETTE İŞ OLSA BABAYIDA İÇERİ ATARDI. NE DEMEK ÇOCUGUN O HALINI GÖRMEMEK. RABBIM O MELEGİ O CANILERIN ELINDEN KURTARIP YANINA ALDI ÇOK ŞÜKÜR... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • SUDE: 1) çocuk çok kustuğu zaman onu ısırdığını, çimdiklediğini, başı döndüğünü ve çocuğun üstüne düştüğünü, 2-3 dakika kendine gelemediğini söyledi.(YAPARKEN HİÇ Mİ AGALAMADIN BE KADIN İÇİN DEN Bİ SES BEN NE YAPIRUM DEMEDİN.) 2)Ben bu olayın bu şekilde olduğunu daha önce çok korktuğum için anlatmadım. Eşim hiç tanık olmadı, çocuktaki morlukları görmedi. Bu yüzden eşim hiç anlamadı. (ÇELİŞKİLİ İFADE) 3)Zaten son günlerde böyle davrandım.(YANI YUKARDAKİ İFADEYLE TUTMUYO) GEBER BETER OL Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Denizde boğulma tehlikesi geçiren kızını kurtaran kahraman baba, kendi canından oldu Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı