Son Dakika Haberleri: Batmanlı Çocuk İşçi Fabrika Patronu Oldu

Batmanlı Çocuk İşçi Fabrika Patronu Oldu

10 ay önce

Batman'da çocuk yaşta sokaklarda sakız satan Mehmet Önen, fabrika patronu oldu.

Batman'da yıllar önce, çocuk yaşta sokaklarda sakız satarak, aile geçimine katkıda bulunmaya çalışan  Mehmet Önen, fabrika patronu oldu. Önen, hayallerinin peşinden koşarak kurduğu cips fabrikasıyla yurt dışına ihracat yapıyor.

TİCARETE 12 YAŞINDA SAKIZ SATARAK BAŞLADI

Batmanlı  Mehmet Önen, ailesine katkıda bulunmak amacıyla, ticaret hayatına 12 yaşında sokaklarda sakız satarak başladı. Bir taraftan da para biriktiren Önen, bir süre sonra bakkal dükkanı açtı. Önen, bununla da yetinmedi. Ticarette büyümeyi hedefleyen ve hayallerinin peşinden koşan Önen, çocuk işçiliğinden fabrika patronluğuna yükseldi.

MEMLEKETİNDE CİPS FABRİKASI KURDU

Memleketinde cips fabrikası kuran genç yatırımcı,  Türkiye'deki illere ürün göndermenin yanı sıra yurt dışına da ihracat yapmaya başladı. Marangozlar Sitesi'nde 580 metrekare alana kurulu fabrikasında 15 kişi istihdam eden ve 10 çeşit cips üreten Önen'in şimdiki hedefi "Aliko" adını verdiği mısır çerezi fabrikasının kapasitesini arttırmak.

YILLAR BOYUNCA HAYALİNİ KURDU

Çocuk yaşlarda  Batman'ın sokak ve pazarlarında elde sakız ve çikolata satarak, ev ekonomisine katkı sağlamaya başladığını anlatan Önen, hayatı boyunca hep büyük işler yapmanın hayalini kurduğunu belirtti. Hep daha iyisi için çalıştığını ifade eden Önen, "Sakız satmaya başladığımda yerli üretim yapmanın, bölgeye ve Türk ekonomisine katkı sunmanın hayalini kuruyordum. Bunu yapabildiğim için çok mutluyum. Tüm illere ürün satıyorum. Yurt dışında da şuanda  Irak'a ürün gönderiyoruz. Günde bir tır, yani 25 bin paket ürün üretiyoruz." dedi.


Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi
Bakan Gül, Doğruladı! ABD, Tutuklu Konsolosluk Çalışanı Metin Topuz'un Telefonunu İstedi