Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi - Son Dakika

Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi

05.01.2012 15:34
Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi, System.String[]

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, halk, çocuk kaçırma iddiasıyla 4 kişiyi linç etmek istedi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, halk, çocuk kaçırma iddiasıyla 4 kişiyi linç etmek istedi. Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Şen, yaşanan talihsiz olayın kesinlikle organ mafyası ve çocuk kaçırmayla alakalı olmadığını, ortada herkesin yanlış anladığı bir durumun söz konusu olduğunu söyledi.

İddiaya göre, Suruç'ta taksicilik yapan A.Y., hayvan pazarına gitmek üzere müşteri olarak taksisine üç kişi aldı. Hayvan Pazarı yolu üzerinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi'nden geçerken, bu sırada yol kenarında oynayan bir çocuğu da kucaklayarak taksisine bindirdiği belirtildi. Bu sırada araçtaki komşu çocuklarını gören mahalleli, çocukların kaçırıldıkları iddiasıyla taksici ve müşterilerine saldırdı.

Mahallelinin elinden linç olmaktan son anda kurtulan taksici ve üç kişi, bu sırada kaçarak polise sığındı. Çocuk kaçıranların organ mafyası olduğunun iddia edilmesi üzerine, zanlıların tutulduğu merkez karakolu önüne gelen vatandaşlar, zanlıların ve araçlarının kendilerine teslim edilmesini istedi.

Vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çeken polisler, herhangi bir linç girişimine karşı zanlıların bulunduğu merkez karakolunu güvenlik çemberi altına aldı. Sinirlerin gerildiği karakol önüne takviye kuvvetler sevk edildi. Zanlıların, mahkemede serbest bırakılacağını iddia eden vatandaşlar, "Onları bize verin. Bizim de sizin de çocuklarınız var. Bırakın biz onlara hesaplarını verelim." dedi.

Olayla ilgili konuşan Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Şen, yaşanan talihsiz olayın kesinlikle organ mafyası ve çocuk kaçırmayla alakalı olmadığını, ortada herkesin yanlış anladığı bir durumun söz konusu olduğunu belirtti. Şen, organ mafyasına çocuk kaçırdığı iddia edilen taksicinin Suruçlu olduğunu ve taksisine müşteri diye aldığı zanlıların organ mafyası ve çocuk kaçırmayla uzaktan yakından ilgisi olmadığını söyledi.

Adliye önünde toplanan öfkeli halka, çocuk kaçırma olayının, tamamen yanlış anlamadan olduğunu anlatan Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Şen, "Suçsuz ve günahsız insanları linç etmek ne dinimizde ne örfümüzde vardır. Taksici, mahalleden geçerken çocuğa çarpmayayım diye taksisinden inip çocuğu kucaklayıp öteye götürüyor. Ama bir grup mahalleli bunu yanlış kavrayıp işi hemen çocuk kaçırma ve organ mafyasına bağlıyor. Biz güvenlik güçleri olarak gerekli takibatı yapacağız. Siz müsterih olun ve dağılın." açıklamasını yaptı.

Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi
Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi
Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi
Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Çocuk Kaçırma İddiasıyla 4 Kişi Linç Edilmek İstendi - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama