Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in tepki çeken reklam filmi FedEx'in çıktı - Son Dakika

Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in tepki çeken reklam filmi FedEx'in çıktı

Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in yasaklanan reklamı çok ses getirdi. Mobilya ticareti yapılan sitenin reklamında alışveriş yapan mutlu insanlar ve kolilerin içinden çocukların çıktığı görülse de bu reklam aslında kargo şirketi FedEx'e ait.

ABD merkezli e-ticaret sitesinde basit ürünlerin fahiş fiyatlara satılması ve bu ürünlerin kayıp çocuk isimleriyle aynı olması sonrasında, Wayfair'de çocuk ticareti yapıldığı iddiaları ayyuka çıktı. Haberdar olanların kanını donduran vahim iddialar, tüm dünyada bir numaralı gündem maddesi haline geldi.

REKLAM FEDEX'İN ÇIKTI

İddiaları güçlendiren ise bir reklam filmi oldu. Kolilerin içinden çocukların çıktığı bu reklam filminin Wayfair'e ait olduğu söylense de aslında bu reklam filmi kargo şirketi FedEx'e ait.

GÖRÜNTÜLERDE MONTAJ VAR

Wayfair'e ait olduğu iddiasıyla paylaşılan reklam montajlanmış. Reklam filminin orijinali ise, lojistik firması FedEx'e ait ve 2018 yılında firma tarafından paylaşılmış.

Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in tepki çeken reklam filmi FedEx'in çıktı

WAYFAİR İDDİALARI YALANLADI

Wayfair ise söz konusu çocuk ticareti iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Elbette ki; bu iddiaların hiçbirinde doğruluk payı yok. Söz konusu dolaplar, endüstriyel kullanım için tasarlanmış mobilyalar ve buna göre fiyatlandırıldı" dedi. Wayfair, dolapların özelliklerini daha doğru bir şekilde gösterecek yeni görsellerle tekrar satışa sunulması amacıyla bu ilanları sitesinden kaldırdığını açıkladı. Ancak sosyal medya kullanıcıları, Wayfair'in pazar yeri bölümünde farklı satıcılardan binlerce dolara satılan minder, yastık gibi başka ürünler de tespit etti. Wayfair konuyla ilgili; bu durumun dinamik fiyatlama algoritmasından kaynaklandığını ancak bazı ürünlerin fahiş fiyatlara ulaşmasının "teknik bir hata" olduğunu söyledi.

Çocuk ticareti yaptığı iddia edilen Wayfair'in tepki çeken reklam filmi FedEx'in çıktı
ABD'li e-ticaret sitesinde, ilanlara kripto kodlar ekleyerek kayıp çocukları on binlerce dolara satıyorlar
YORUMLAR (4)
  • a: iki gün önce gördüm bir videoda 5 yaşlarında bir cocoğa ne işkenceler yapıyordu bir kadın yatağa yatırdığı kız çocuğunun üzerine çıkmış ayaklarıyla her yerini çiyniyordu o çocuk ne oldu bilmem ama büyük insan bile dayanamaz bu acıya Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Mert: Zaten öyleydi görmüyor duymuyorduk bence dünyada milyonlarca çoçuk organ ticaretine kurban gidiyor kimsenin sesi de çıkmıyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhur İttifakı'na mı katılacaklar? İYİ Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına yanıt Acının böylesi! Kendi düğününe giden damat, feci şekilde can verdi MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 5. yarışmacısı da açıklandı Boğulduğu düşünülen genç kızı polis memurunun dikkati kurtardı İstanbul'da hareketli gece! "Beni öldürecek" diye feryat eden kadını özel hareket polisi kurtardı Meksika sınırında ABD tarihinin en teknolojik tüneli bulundu Günlük burç yorumları 8 Ağustos 2020 Cumartesi (Haftalık burç yorumları) Bakan Koca'dan hemşirelere yanıt: Hakkımda özür dile kampanyası başlattığınız doğru mu? Manchester City ve Lyon, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldi Mert Hakan Yandaş'ın Galatasaraylı yöneticiye attığı derbi mesajı ortalığı karıştıracak Muharrem İnce, parti kurması için kendisine destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi Trabzonspor, Uğurcan Çakır için Sheffield United'la prensip anlaşmasına vardı Merve Boluğur taşın üzerine çıktı, kendisine övgüler dizdi Fenerbahçe, Stiven Mendoza'ya talip oldu İçişleri Bakanı Soylu denetime katıldı, "örnek düğün" detayına dikkat çekti