Çocuklar başkentin tarihi simgelerini boyayarak öğrenecek - Son Dakika

Çocuklar başkentin tarihi simgelerini boyayarak öğrenecek

21.11.2020 16:35
Çocuklar başkentin tarihi simgelerini boyayarak öğrenecek, System.String[]

Ankara Kent Konseyi (AKK), çocuklara başkentin tarihi binaları, simge mekanları ve doğal güzelliklerinin yer aldığı "Boya Boya Ankara" kitabını dağıttı.

Ankara Kent Konseyi (AKK), çocuklara başkentin tarihi binaları, simge mekanları ve doğal güzelliklerinin yer aldığı "Boya Boya Ankara" kitabını dağıttı.

Konseyden yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığının desteğiyle hazırlanan kitap, 5-12 yaş grubundaki özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilere verildi.

Öğrenciler, boyama sayfalarındaki QR kod sistemiyle boyadıkları yerlerin hikayesini sesli olarak dinleyebilecek, sayfanın altında bulunan diğer QR kod ile Anıtkabir, Ankara Kalesi, Çubuk Barajı ve Hitit Güneşi gibi kentin simge yerlerine nasıl gidileceğini keşfedecek.

AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara ve çevresinin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerin yeterince bilinmediğini belirtti.

Bu durumun kent ile duygusal bağ kurmayı zorlaştırdığını vurgulayan Yılmaz, "Bu kitapla 5-12 yaş grubu çocuklarımızın ilgisini çekerek onlara farklı bir Ankara deneyimi yaşatmayı hedefledik." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Çocuklar başkentin tarihi simgelerini boyayarak öğrenecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Yaklaşan İstanbul depremine dikkat çekmek için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, tepkilerin ardından ilk kez konuştu Son Dakika: Esnaf ve sanatkarlara yönelik gelir kaybı desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti