Çocuklar kültürel mirasları tanıyacak! - Son Dakika

Çocuklar kültürel mirasları tanıyacak!

Açık Diyalog İstanbul'da gerçekleşecek Troya Atölye çalışmasına katılan çocuklar, 'aşk, kahramanlık ve uygarlık yuvası' olarak adlandırılan Troya hakkında bilgi edinerek buradan aldıkları ilhamla üç boyutlu çalışmalar yapacak.

18 Ocak Cumartesi günü çocuklar, kültürel miraslarımızdan biri olan Troya ile keşif dolu bir yolculuğa çıkacak.

Teşvikiye'de bulunan Açık Diyalog İstanbul, çocukların kültürel miraslarını tanıma amacıyla gerçekleştirdiği etkinlikler devam ediyor. 18 Ocak Cumartesi günü saat 12.30- 14.00 arasında gerçekleşecek etkinlikte çocuklar, tarihin 'aşk, kahramanlık ve uygarlık yuvası' olarak adlandırılan Troya'yı tanıyacak. Sanatçı ve deneyimli eğitmen Begüm Çalışkan ile gerçekleştirilecek olan "Troya Atölyesi"nde çocuklar, kültürel miraslarımızın büyülü dünyasında yolculuğa çıkarak incelenen yapı ve eserler üzerine birlikte düşünecek. Çocuklar bu atölyede, Troya'nın tarihi ile ilgili bilgi edinirken bir yandan da buradan aldıkları ilhamla üç boyutlu çalışmalar yapacak.

Son Dakika

17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:44 Vaka sayısı arttığı için Bakan Koca'nın uyardığı Gaziantep'te düğünlerde kolluk kuvvetleri görev alacak 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 16:08 65 yaşındaki adam hayvan otlatırken yorgun merminin isabet etmesi sonucu öldü 15:18 Hindistanlı iş adamı koronavirüse karşı altın maske takıyor 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:55 Cristiano Ronaldo, 1960/61 sezonundan beri Juventus'ta bir sezonda 25 gol atan ilk futbolcu oldu 14:43 Polise ihbar edilen maganda, güvenlik görevlisini darp etti! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:50 Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti