Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor - Son Dakika

Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor

18.11.2011 14:29
Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor, System.String[]

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu, birbirinden güzel oyunlarıyla çocuklara eğlenceli anlar yaşatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sanat sezonunda sahnelenen 'Güliver Devler Ülkesinde', 'Kuş Bakışı' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunlarıyla çocukları doyasıya eğlendiriyor.

William Shakespeare'in klasiklerinden biri olan 'Macbeth' oyununu sanatseverler için sahneleyen Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocuklar için de sevilen oyunlarını sahnelemeye devam ediyor. Jonathan Swift'in öyküsünden sahneye uyarlanan 'Güliver Devler Ülkesinde' 6 yaş ve üzeri çocuklara, eğlenceli bir 40 dakika yaşatırken, 5 yaş ve üzerindeki çocuklar için sahnelenen 'Kuş Bakışı' da minik konuklarını dostluk üzerine düşündürüyor.

Şehir Tiyatrosu'nun bir başka özel oyunu olan 'Karagöz Dadım Olsa', 4 yaş ve üzerindeki çocuklara hitap eden bir gölge oyunu. Karagöz ve kısa süreliğine bakıcılık yaptığı çocuklar arasında geçen oyundaki eğlenceli diyaloglar çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. 'Güliver Devler Ülkesi'nde Tayyare Kültür Merkezi'nde, 'Kuş Bakışı' Çocuk Sanat Evi'nde ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunu da Karagöz Müzesi'nde seyirciyle buluşuyor.

Oyunlarla ilgili detaylı bilgiye ve programlara www.bursasehirtiyatrosu.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Domuz avına giden talihsiz adam, arkadaşının tüfeğinden çıkan merminin hedefi oldu Kısıtlamada kontrolden kaçan alkollü sürücü, yakalanınca polislere "Ben size ölürüm" diyerek af diledi Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti Rıdvan Dilmen'den Galatasaray'ın penaltısıyla ilgili olay sözler: Futbolu öldürmek için her şeyi yapıyorlar Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı