Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor - Son Dakika

Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor

18.11.2011 14:29
Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu, birbirinden güzel oyunlarıyla çocuklara eğlenceli anlar yaşatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sanat sezonunda sahnelenen 'Güliver Devler Ülkesinde', 'Kuş Bakışı' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunlarıyla çocukları doyasıya eğlendiriyor.

William Shakespeare'in klasiklerinden biri olan 'Macbeth' oyununu sanatseverler için sahneleyen Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocuklar için de sevilen oyunlarını sahnelemeye devam ediyor. Jonathan Swift'in öyküsünden sahneye uyarlanan 'Güliver Devler Ülkesinde' 6 yaş ve üzeri çocuklara, eğlenceli bir 40 dakika yaşatırken, 5 yaş ve üzerindeki çocuklar için sahnelenen 'Kuş Bakışı' da minik konuklarını dostluk üzerine düşündürüyor.

Şehir Tiyatrosu'nun bir başka özel oyunu olan 'Karagöz Dadım Olsa', 4 yaş ve üzerindeki çocuklara hitap eden bir gölge oyunu. Karagöz ve kısa süreliğine bakıcılık yaptığı çocuklar arasında geçen oyundaki eğlenceli diyaloglar çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. 'Güliver Devler Ülkesi'nde Tayyare Kültür Merkezi'nde, 'Kuş Bakışı' Çocuk Sanat Evi'nde ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunu da Karagöz Müzesi'nde seyirciyle buluşuyor.

Oyunlarla ilgili detaylı bilgiye ve programlara www.bursasehirtiyatrosu.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
500
Şehirler arası yollarda helikopter destekli trafik denetimi Şehirler arası yollarda helikopter destekli trafik denetimi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement