Son Dakika Haberleri: Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor

Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor

8 yıl önce

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu, birbirinden güzel oyunlarıyla çocuklara eğlenceli anlar yaşatıyor.

Çocuklar 'Şehir'de Eğleniyor, System.String[]
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sanat sezonunda sahnelenen 'Güliver Devler Ülkesinde', 'Kuş Bakışı' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunlarıyla çocukları doyasıya eğlendiriyor.

William Shakespeare'in klasiklerinden biri olan 'Macbeth' oyununu sanatseverler için sahneleyen Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocuklar için de sevilen oyunlarını sahnelemeye devam ediyor. Jonathan Swift'in öyküsünden sahneye uyarlanan 'Güliver Devler Ülkesinde' 6 yaş ve üzeri çocuklara, eğlenceli bir 40 dakika yaşatırken, 5 yaş ve üzerindeki çocuklar için sahnelenen 'Kuş Bakışı' da minik konuklarını dostluk üzerine düşündürüyor.

Şehir Tiyatrosu'nun bir başka özel oyunu olan 'Karagöz Dadım Olsa', 4 yaş ve üzerindeki çocuklara hitap eden bir gölge oyunu. Karagöz ve kısa süreliğine bakıcılık yaptığı çocuklar arasında geçen oyundaki eğlenceli diyaloglar çocuklara keyifli anlar yaşatıyor. 'Güliver Devler Ülkesi'nde Tayyare Kültür Merkezi'nde, 'Kuş Bakışı' Çocuk Sanat Evi'nde ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunu da Karagöz Müzesi'nde seyirciyle buluşuyor.

Oyunlarla ilgili detaylı bilgiye ve programlara www.bursasehirtiyatrosu.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Haber Yayın Tarihi : 18.11.2011 02:29 Kaynak: BültenlerKılıçdaroğlu'na Yumruk Atıp Serbest Kalan Saldırganın İlk Sözleri: Devlet Büyüklerimin Ellerinden Öperim Fotoğraf Çekimi Sırasında Tacize Uğrayan Joyce Vieira, Tacizciyi Dövdü Cinsel İstismar Olayıyla Sarsılan Küçükçekmece'den Mide Bulandıran Bir Haber Daha Geldi!