Çocuklar, 'Zarifoğlu' ile Gülümsedi - Son Dakika

Çocuklar, 'Zarifoğlu' ile Gülümsedi

08.06.2014 17:16
Çocuklar, 'Zarifoğlu' ile Gülümsedi, System.String[]

TYB Konşa Şubesi tarafından "Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği" İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

Karaman Cihit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Beyaz Bulut Dergi ekibi, çocuklar ve çok sayıda kişinin katıldığı şenlikte şairin şiirleri okundu. Renkli görüntülere sahne olan programda, Cahit Zarifoğlu'nun Küçük Şehzade isimli kitabı ile Beyaz Bulut dergisinin 'Cahit Zarifoğlu Özel Sayısı' tüm katılımcılara dağıtılırken, çocuklar iğneye ip geçirmece oyunu oynayarak yarıştı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıban, TYB Konya Şubesi'ni Cahit Zarifoğlu adına gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliği devam ettirmesinden dolayı tebrik etti. TYB Konya Şubesi yönetim kurulu üyeleri Osman Bozdemir ve Vural Kaya, şenlikte bir konuşma yaptı.

Bozdemir, ilkini 2004 yılında düzenledikleri şenliğin şimdi 10 yaşında olduğunu belirterek, "Amacımız merhum Cahit Zarifoğlu'nun adını ve hatırası yeni nesillere duyurmak, tanıtmak. Bu 10 yıllık zaman zarfı içinde organizasyonumuza katılan çocuklarımız Zarifoğlu'nun anısına masallar, şiirler okudular ve onu hatıra olarak kalplerinde yaşattılar. Organizasyonumuza destek olan Selçuklu Belediyesi'ne de teşekkür ediyoruz" dedi. - Konya

Çocuklar, 'Zarifoğlu' ile Gülümsedi

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çocuklar, 'Zarifoğlu' ile Gülümsedi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu "Aşı" gündemiyle toplanan Bilim Kurulu toplantısı sona erdi Kastamonu Belediye Başkanı, artan vakalar sonrası uyardı: Rakamlarımız hiç bu kadar yüksek olmamıştı Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Son Dakika: Türkiye'de 2 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 31 bin 923 yeni vaka tespit edildi Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor