Son Dakika Haberleri: Çocuklara Hakları Anlatılacak Ama, Eğitmen Olmayacak!

Çocuklara Hakları Anlatılacak Ama, Eğitmen Olmayacak!

5 gün önce

ARAŞTIRMA sonuçları gelecek 5 yıl içinden en büyük eğitmen açığının nüfusun yoğun olduğu Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yaşanacağını ve bu açığın büyüyerek 43 bin 600'ü bulacağını gösterdi.

Çocuklara Hakları Anlatılacak Ama, Eğitmen Olmayacak!, System.String[]
ARAŞTIRMA sonuçları gelecek 5 yıl içinden en büyük eğitmen açığının nüfusun yoğun olduğu Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yaşanacağını ve bu açığın büyüyerek 43 bin 600'ü bulacağını gösterdi. Aynı araştırmaya göre Berlin'de de eğitmen açığının büyük sorun olacağı ve önümüzdeki yıllarda ihtiyaç duyulan eğitmen sayısının 20 bini bulacağı anlaşıldı. Araştırmayı yöneten ve kamuoyuna açıklayan Wido Geis Thöne, ihtiyaç duyulan eğitmen sayısı şu anda eğitim görenlerle kapatılamayacak kadar büyük olduğunu söyledi. Uzmanlar eğitmenlerin tıpkı diğer iş alanlarında olduğu gibi ancak yurt dışından karşılanabileceğine dikkat çekiyor.

ÇOCUKLARA HAKLARI ANLATILACAK

Ülkede bir yandan yuvalarda çocukların eğitiminden sorumlu eğitmen açığı tartışmaları sürerken diğer yandan da çocukların küçük yaşlarda haklarının bilincine varması için de çalışmalar yürütülüyor. Küçük çocukların özel hayatı ve haklarının neler olduğu küçük bir kitapçıkta anlatıldı. Federal Aile Bakanı Franziska Giffey, Türk mahallesi olarak bilinen Kreuzberg semtindeki bir yuvayı ziyaret ederek kitapçığı tanıttı.

FAKİRLİKLE MÜCADELE DE ANLATILIYOR

Bakan Giffey, "Çocukların küçük yaşlarda haklarını bilip tanıması çok önemli "dedi. Kitapçıkta küçük çocukların şiddetten korunması, fakirlikle mücadele ve ebeveynlerin hakları anlatılıyor. Bakan benzer kitapların yeni serilerinin de hazırlanmasını istedi. Alman Çocuk Yardım Kuruluşu Başkanı Holger Hofmann ise çocuk hakları beyannamesinin yayınlamasının üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen çocuk haklarının tam olarak bilinmediğini ve uygulanmadığına işaret ederken "Biz yetişkinler olarak çocuk haklarına saygı duymak zorundayız" dedi.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 02:14 Karısı Tarafından Bıçaklanan Koca, Yaralı Halde Sırra Kadem Bastı Asker Ailelerine İki Ayda Bir 550 Lira Yardım Yapılıyor Bakanlık'tan Kamu Bankalarının Sermayesini Güçlendirecek Hamle ABD'de Yapılan Bir Araştırma Sonucunda Kadınlar İçin Bir Köpekle Uyumanın Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı