Çocuklarda ateşlenme - Son Dakika

Çocuklarda ateşlenme

08.04.2021 17:11
Çocuklarda ateşlenme, System.String[]

Yapılacak ilk müdahale çocuğun kıyafetlerine dikkat etmektir.

Yapılacak ilk müdahale çocuğun kıyafetlerine dikkat etmektir. Fazla giysi giydirmemek gerekir ve bol bol sıvı gıdalar ile beslenmesi sağlanmalıdır. Ortamın ısısı 21 – 22 derece arasında ayarlanmalıdır. Ilık duş ya da ılık ıslak bezlerle pansuman yapılmalıdır. Ateş devam ediyor ise ateş düşürücü verilmeli ve bebek 3 aylık ve daha küçük ise hiç beklemeden uzmana başvurulmalıdır.

Çocukların beslenmesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise yiyeceklerinin bol su ile yıkanmasıdır. İyi yıkanmamış yiyeceklerden alabilecekleri mikroplar da bağırsaklarda üreme yapıp, ateşe sebebiyet vermemektedir.

Çocuklarda ateş derecelerinin sınıflandırılması şöyledir:

Çok hafif ateş: 37 - 37,5 derece arası

Hafif ateş: 37,5 – 37,9 derece arası

Orta yüksek ateş: 38 – 38,5 derece arası

Yüksek ateş: 38,5 – 39,5 derece arası

Çok yüksek ateş: 40 derece ve üzeri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Nazife Alptekin

İLANDIR

Çocuklarda ateşlenme

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Çocuklarda ateşlenme - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü El Clasico'da kazanan Real Madrid! La Liga'da zirve yangın yerine döndü El Clasico'da kazanan Real Madrid! La Liga'da zirve yangın yerine döndü Deniz Çoban, Galatasaray-Karagümrük maçına damga vuran pozisyonu değerlendirdi: VAR'ın bir işi yok burada Deniz Çoban, Galatasaray-Karagümrük maçına damga vuran pozisyonu değerlendirdi: VAR'ın bir işi yok burada 11 yıldır kayıp olan kadının öldürüldüğü ortaya çıktı 11 yıldır kayıp olan kadının öldürüldüğü ortaya çıktı Son Dakika: Türkiye'de 10 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 248 kişi vefat etti, 52 bin 676 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 10 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 248 kişi vefat etti, 52 bin 676 yeni vaka tespit edildi İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi