Son Dakika Haberleri: Çocukları Türkçe, Kendileri İse Türk Yemeklerini Öğreniyor (Özel)

Çocukları Türkçe, Kendileri İse Türk Yemeklerini Öğreniyor (Özel)

8 yıl önce

Tayland'daki Türk okullarında çocukları eğitim gören velilerin yoğun isteği üzerine, başkent Bangkok'taki Siriwat Wittaya Koleji'nde Türk yemekleri kursu açıldı.

Çocukları Türkçe, Kendileri İse Türk Yemeklerini Öğreniyor (Özel), System.String[]
Tayland'daki Türk okullarında çocukları eğitim gören velilerin yoğun isteği üzerine, başkent Bangkok'taki Siriwat Wittaya Koleji'nde Türk yemekleri kursu açıldı. Kursa yoğun ilgi gösteren veliler, Türkiye'de yedikleri yemekleri çok beğendiklerini ve bunun için kurs talep ettiklerini söyledi.

Okul bünyesinde açılan Türk yemekleri kursuna katılmak için veliler adeta yarışıyor. Çocuklarını okuldaki oyuncak bahçesine bırakan Taylandlı bayanlar; bir haftalık kurs süresince; yaprak sarma, çorba, lahmacun, karnıyarık, sütlaç, kadayıf ve lokma tatlısını yapmayı öğrendi. Taylandlı veliler, daha önce Samanyolu televizyonunda yayınlanan yemek programını sunan Oktay Usta'yı ilgiyle izlediklerini ifade etti.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Siriwat Wittaya Koleji Müdürü Serhat Demir, öğrenci velilerin yoğun isteği üzerine Türk yemekleri kursunu açtıklarını ifade etti. Demir, velilerin yemek kursundan sonra kendilerinden Türkçe kursunu da talep ettiklerini yakında Türkçe kursunu açacaklarını dile getirdi.

Türkiye'yi tanıdıkça kendilerine çok yakın hissettiklerini söyleyen bir kursiyer, "Türkiye'ye gitmek istiyorum. Burada yaptığımız yemekler bu kadar lezzetli ise Türkiye'deki yemeklerin aslı tabii ki çok daha lezzetlidir." ifadesini kullandı.

Oktay Usta'yı ülkelerine davet eden veliler, kursun son gününde bizzat kendisinin de bulunduğu bir ortamda Türk yemekleri sertifikasını almak istediklerini belirtti.
Haber Yayın Tarihi: 17.06.2012 12:38 Kaynak: CHABodrum'da konser veren İrem Derici'nin pantolonu yırtıldı
Nusret, Real Madrid maçına damga vurdu Hasan Şaş'tan istifa etmeden önce dikkat çeken paylaşım