Çocukların Barışı Sergisi açıldı - Son Dakika

Çocukların Barışı Sergisi açıldı

4 gün önce

Tepebaşı Belediyesi'nin ev sahipliğinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın hazırladığı Çocukların Barışı Sergisi ziyarete açıldı.

Çocukların Barışı Sergisi açıldı, System.String[]

Tepebaşı Belediyesi'nin ev sahipliğinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'nın hazırladığı Çocukların Barışı Sergisi ziyarete açıldı.


Tepebaşı Belediyesi, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Nazım Hikmet'in savaşa karşı simge şiirlerinden olan Kız Çocuğu'ndan yola çıkılarak hazırlanan Çocukların Barışı Sergi'ne sahipliği yapıyor. Atila Özer Karikatürlü Ev'de düzenlenen serginin açılışına, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın yanı sıra Eskişehirli sanatseverler katıldı. Serginin açılışında konuşan Başkan Ataç, "Tepebaşı Belediyesi olarak yine güzel bir sergiyi sizlerle buluşturmaktan mutluyuz. Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nazım'ın savaş karşıtı şiirlerinden biri olan Kız Çocuğu'ndan yola çıkarak bu sergiyi hazırlamış ve Eskişehir'de ilk kez açıldı. Ayrıca belediyemizde iş sanat iş birliğinde düzenlediğimiz 'Nazım Hikmet'in Yolculuğu' adlı bir sergimiz daha var, onu da görmenizi tavsiye ediyorum. Bu sergimizde ise Kız Çocuğu şiirinin çok sayıda dile çevrildiğini göreceksiniz. Sergilenen resimler ise yurt dışında ve ülkemizde, 7-15 yaşlarındaki çocukların, bu şiiri yorumlamalarından oluşuyor. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.


Başkan Ataç ve vatandaşlar daha sonra dünya çocuklarının Nazım'ın Kız Çocuğu adlı şiirini yorumladıkları resimleri inceledi. 33 resim ve 20 çevirinin yer aldığı sergi, 21 Ocak tarihine kadar ziyarete açık olacak. - ESKİŞEHİR

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 12:36 Kaynak: İHASon Dakika

Çin'de "gizemli hastalığa" yol açan virüsün insandan insana bulaştığı tespit edildi
Burhan Kuzu'dan sosyal medya kararı: Twitter hesabımı kısa bir süreliğine kullanmama kararı aldım Trump'ın avukatlarından Senato'ya "Başkan'ı hızlıca aklayın" çağrısı Gaziantep'te TIR ile otomobil çarpıştı: 2 ölü, 3 yaralı

Son Dakika Haberleri