Çocukların Virüse Yakalanma Olasılığı Ortaya Çıktı - Son Dakika

Çocukların Virüse Yakalanma Olasılığı Ortaya Çıktı

SARS-CoV-2 enfekte olan kişilerin kim olduğuna bakmaksızın ağır sonuçlara yol açabiliyor. Sonuç olarak yeni tip koronavirüs genetik bir materyaldir ve aktif ayrımcılık yapamaz.

Çocukların Virüse Yakalanma Olasılığı Ortaya Çıktı, System.String[]

SARS-CoV-2 enfekte olan kişilerin kim olduğuna bakmaksızın ağır sonuçlara yol açabiliyor. Sonuç olarak yeni tip koronavirüs genetik bir materyaldir ve aktif ayrımcılık yapamaz. Öte taraftan virüsün farklı insan grupları üzerinde çok farklı etkilerinin olabileceği görülüyor. Bu noktada en belirgin ayrımlardan birisi ise yaş grupları olarak öne çıkmakta. Bilim insanları çocuklarda virüse yakalanma olasılığı hakkında yapılan araştırmanın sonuçlarını açıkladı. İşte yapılan açıklamaya dair merak edilen detaylar!


Çocuklarda Virüse Yakalanma Olasılığı Ne Kadar?


Yapılan araştırmalara göre çocuklarda ve gençlerde enfekte bir kişi ile temas kurulduğunda virüsle enfekte olma riski, diğer yaş gruplarına kıyasla yüzde 56 oranında daha düşük. Benzer şekilde çocuklarda ölüm oranı açısından da riskin çok daha düşük olduğu görülüyor ki her iki verinin sebebi tam olarak belli değil.


Burada öne çıkan tahminlerden birisi, virüsün akciğerlerde tutunduğu enzimlerle alakalı. SARS-CoV-2 akciğerlerde ACE-2 olarak bilinen bir enzime tutunuyor ve genç yaştaki kişilerde bu enzimlerin sayısı ileri yaş gruplara nazaran daha düşük seviyelerde yer alıyor.


Benzer şekilde virüsün yayılım oranları üzerinde yapılan incelemeler, çocukların ve gençlerin virüsü yayma noktasında yetişkinlere nazaran daha tehlikesiz olduğunu işaret ediyor. Bu, yaymayacakları anlamına gelmiyor olsa da yayma risklerinin daha düşük olduğunu gösteriyor.


Peki siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Ahmet Hakan "Hürriyet, artık sadece internet sitesi üzerinden devam edecek" iddiasına yanıt verdi Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı
20:42